Od poniedziałku (17 sierpnia) trwa montaż nowej instalacji lubelskiego artysty Jarosława Koziary. Projekt wieszany jest na ulicy Grodzkiej, przy Warsztatach Kultury i związany jest z nadchodzącą edycją Jarmarku Jagiellońskiego.

– To taki rodzaj sztuki, która jest bez biletu i ogólnodostępna. Nawet w czasach, gdzie są pewne ograniczenia, będzie można oglądać ją przez 24 godziny na dobę – podkreśla Jarosław Koziara, lubelski artysta i plastyk. I dodaje, że instalacja atrakcyjnie będzie wyglądała szczególnie nocą, gdy zostanie podświetlona na różne kolory. – To coś w rodzaju lampionów – wyjaśnia.

Instalacja ma również przewrotny tytuł: Życie jest piękne (jeśli długo się nad nim nie zastanawiasz). – Sama instalacja będzie piękna, będzie miała wartość estetyczną i będzie sprawiać radość człowiekowi. Nie mam ambicji, żeby spodobała się wszystkim, ale mam nadzieję, że chociaż niektórym przypadnie do gustu. Kieruje się własnym gustem – zaznacza Koziara.

Instalację pomaga montować Seweryn Wlazło, a przy szyciu pomagała Aldona Popek. Do kiedy będzie można ją oglądać na Starym Mieście? – Zostanie z nami do momentu aż ktoś nie każe mi jej ściągnąć! (śmiech) – dodaje.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments