Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (5 kwietnia) do niedzieli (7 kwietnia).

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się o godz. 18:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20:00.

Cena usługi przewodnickiej:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Jest to oferta dla osób indywidualnych, kierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Mitologia słowiańska w filmie: Dziwożona, mamuna, kikimora

W piątek o godz. 17:00 w Kosmosie: Przestrzeni Młodych odbędzie się Filmowe Spotkanie Słowiańskie. Słowiańskie wierzenia przeżywają obecnie swoje odrodzenie. Wiele książek, gier i filmów wykorzystuje motywy słowiańskie. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy ile elementów życia codziennego ma korzenie w dawnych tradycjach i wierzeniach. Spotkaniu towarzyszyć będą krótkie fragmenty filmowe, zawierające motyw dziwożony, mamuny i kikimory. Przed rozpoczęciem seansu odbędzie się dyskusja o tej postaci i sposobach ich obrazowania w kulturze. Po filmie będzie okazja do podzielenia się wrażeniami i przedyskutowania jak ewoluowały te motyw.

Warsztaty Rolkarskie w Parku Ludowym

W niedzielę od godz. 12:00 w Parku Ludowym odbędzie się kolejne spotkanie na rolkach. W ramach spotkania osoby zaczynające jazdę będą mogły uzyskać wskazówki dotyczące prawidłowej postawy na rolkach, jak utrzymać balans oraz będą mogły nauczyć się skręcania i zatrzymywania. Dla osób bardziej doświadczonych przewidziano naukę jazdy na dwóch kółkach, hamowanie T-stop, jazdę “omegą” oraz wiele innych.

IV Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

W niedzielę o godz. 17 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wielki koncert operowy finalistów tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Młodzi śpiewacy i młode śpiewaczki z Polski i całego świata wykonają arie operowe w towarzyszeniem wspaniałej Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą Maestro Łukasza Borowicza, która zagra również uwerturę do „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusa Mozarta i „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa, a także intermezzo z „Rycerskości wieśniaczej” Pietra Mascagniego. Na Koncert finałowy bezpłatne wejściówki do pobrania w Kasie CSK oraz na stronie https://bilety.csklublin.pl/.

Pieśni wielorybów | Kino CSK

„Pieśni wielorybów” to film zarówno dla osób kochających kino artystyczne, jak i dla rodzin z dziećmi. Twórcy nie skupiają się w największej mierze na kryzysie klimatycznym, ale na potędze oceanów i ich mieszkańców. Przekazują przy okazji wiele faktów i wiedzy na temat podwodnego życia. „Pieśni wielorybów” to film spektakularny wizualnie i muzycznie. Za zdjęcia są odpowiedzialni najlepsi fotografowie przyrody na świecie. Kilkanaście osób pracowało w różnych zakątkach globu, używając najnowszej technologii do rejestrowania corocznej wędrówki wielorybów.

Pokazy:

6 KWI | SOBOTA | 18:00

7 KWI | NIEDZIELA | 18:00

Bilety |12/15 zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Wielki człowiek do małych interesów

W tę niedzielę w Teatrze Osterwy odbędzie się premiera spektaklu “Wielki człowiek do małych interesów”. Jest to to komedia przedstawiająca świat pełen pozorów.

Jak daleko może zaprowadzić złudzenie i jak długo można w nie wierzyć? Spektakl stanowi doskonałe połączenie inteligentnego humoru i głębokiej analizy mechanizmów sterujących relacjami w społeczeństwie, co czyni go atrakcyjnym dla widzów poszukujących treści z wartościowym i głębokim przesłaniem. Przy użyciu sugestywnej scenografii, muzyki i światła, „Wielki człowiek do małych interesów” przenosi widza w świat najwyższych emocji i wewnętrznych konfliktów, pozostawiając go z głębokim wrażeniem i pytaniami, które towarzyszą mu jeszcze po zakończeniu przedstawienia. Spektakl spotka się z dużym uznaniem osób ceniących klasykę literatury i teatru, bogactwo humoru i inteligentnych zabiegów komediowych.

Repertuar:

6 kwietnia (sobota), godz. 19:00

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne 40-95 zł

ulgowe 20-75 zł

Cześć Wiosna! JAZZ JAM – Uliczny Jam przed Cygnwajsem

W sobotę zachęcamy do wzięcia udziału w ulicznym Jam Session przed kawiarnią Cyngwajs, które w zeszłym roku idealnie wkomponowuje się w klimat Lublina. Spotkanie o godz. 19:00 rozpoczną jazzowi multiinstrumentaliści – Uliana Bielykh na pianinie, Dmytro Bilokon na saksofonie altowym, Maksim Shilikov na basie oraz Adam Matafonau na perkusji. Wstęp wolny.

Wielka garażówka

W sobotę od godz. 12:00 na terenie Lubelskich Zakładów Tytoniowych w przestrzeni FERMENTOWNIA No:2 odbędzie się wielka wyprzedaż garażowa. To doskonała okazja, aby spędzić miło dzień szukając skarbów z drugiej ręki. Wstęp wolny.

W czerni i bieli. Portrety | Wystawa Agnieszki Wójtowicz

“W czerni i bieli. Portrety” to najnowszy cykl Agnieszki Wójtowicz, inspirowany starymi fotografiami pozyskanymi częściowo z rzeczywistości wirtualnej, który od 5 kwietnia będzie można oglądać w Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej 3. Cykl stanowi pretekst do opowiedzenia o człowieku, o jego osobowości, jego słabościach, przywarach, o tym, co jest dla niego trudne, a zarazem codziennie i nieuniknione.

Niech mówią, że to nie jest miłość | Koncert Piotra Rubika

W niedzielę o godz. 19:00 w Hali Globus wystąpi Piotr Rubik wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławskim Chórem Akademickim oraz 4 znakomitymi Solistami. To wyjątkowe muzyczne wydarzenia, którego nie można przegapić. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe dzieła Piotra Rubika jak „Niech mówią że to nie jest miłość”, „Psalm dla Ciebie”, „Nie wstydź się mówić, że kochasz” i wiele, wiele innych wspaniałych piosenek. Bilety w cenie od 149 zł.

Oprócz błękitnego nieba

W hołdzie dla twórczości Marka Jackowskiego, założyciela legendarnego zespołu Maanam, Anna Wyszkoni z zespołem przygotowali niezapomniane koncerty pt. „Oprócz błękitnego nieba”. Koncert w Centrum Spotkania Kultur rozpocznie się w sobotę o godz. 19:00. Bilety dostępne na stronie biletyna.pl.

Mamo, tato, zróbmy pieniądze | Niedzielne warsztaty rodzinne

W niedzielę w Muzeum Narodowym w Lublinie odbędą się rodzinne warsztaty towarzyszące wystawie “Złoty polski”. Warsztaty rozpoczną się o godz. 11:00, a koszt uczestnictwa to 10 zł. Zainspirowani zaprezentowanymi na wystawie “Złoty polski. W 100. rocznicę reformy walutowej Władysława Grabskiego” eksponatami uczestnicy stworzą kolorowe banknoty w technice kolażu.

Teatr ITP: “Oskar i Róża”

Teatr ITP wznawia spektakl “Oskar i Róża”. Sztuka jest oparta na książce Erica-Emmanuela Schmitta “Oskar i pani Róża”. Przedstawia losy chorego na białaczkę chłopca. Każdego dnia odwiedza go Pani Róża, która za pomocą różnych opowieści, pomaga mu pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśla dla Oskara zadanie. Chłopiec ma przeżywać każdy kolejny dzień tak, jakby było to 10 lat. Każdego dnia będzie pisać list do Boga, w którym opisze swoje wątpliwości i doświadczenia życiowe. Najbardziej skomplikowane emocje są przedstawiane z niezrównaną wrażliwością i mądrością. Historia przekonuje do tego, że warto cieszyć się każdą chwilą życia.

Terminy grania spektaklu:

7 kwietnia godz. 17:00

7 kwietnia godz. 19:00

Miejsce:

KUL CTW-02 (sala teatralna)

REZERWACJE

Aby zarezerwować wejściówki należy wysłać zgłoszenie z podaniem tytułu, ilości osób, daty i godziny spektaklu pod adres: teatritp2001@gmail.com. Za wejściówkę nie ma konkretnej opłaty. Organizatorzy liczą na hojność uczestników (25-30 zł). Ofiary za wejściówki są składane w dniu spektaklu. Rezerwacja miejsc jest obowiązkowa.

Balet Jezioro Łabędzie/ Centrum Kongresowe UP

Ona, zaklęta w łabędzia przez złego czarownika. On, zakochany, robi wszystko co w jego mocy, by uratować ukochaną. Czy miłość Odetty i Zygfryda pokona złe moce Rotbarta? Przenieś się do wyjątkowej, baśniowej krainy tańca i muzyki. Zachwyć się wielowymiarową opowieścią o walce dobra ze złem. O zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu, które przekracza granice życia i śmierci.

Na sobotę zaplanowane są 3 spektakle o godz: 12:00, 15:00 oraz 17:30. Bilety od 83 zł, dostępne na stronach: biletyna.pl. eventim.pl, ebilet.pl oraz kupbilecik.pl.

Teatr Seniora – Chłopcy. Dramat z życia sfer starszych

Ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności. Teatr Seniora wziął na warsztat doskonały tekst sztuki Stanisława Grochowiaka. Akcja toczy się w domu starców w małym miasteczku. Czterech zaprzyjaźnionych mężczyzn: Pożarski, Kalmita, Jojo, trzymający się na uboczu Profesor i najmłodszy w tym gronie, 66-letni Smarkul nie mają tam łatwego życia. Zakonnice zamiast opiekować się staruszkami, sprawują nad nimi surowy nadzór; są niedelikatne i nietaktowne – wciąż przypominają im o wieku, upokarzają.

Spektakle odbędą się w CSK od piątku do niedzieli o godz. 17:00. Bilety w cenie 20/30 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments