W lipcu Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS organizuje kolejną edycję Lata Polonijnego. Są to różnorodne kursy języka oraz kultury polskiej dla Polonii i obcokrajowców.

Uroczysta inauguracja Lata Polonijnego odbędzie się w poniedziałek (15 lipca) o godz. 17 w Auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS. W tegorocznej edycji w Letnim Kursie Języka i Kultury Polskiej, wezmą udział obywatele m.in. z Azerbejdżanu, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Egiptu, Francji, Indii, Indonezji, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Korei Południowej, Łotwy, Maroka, Mołdawii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii.

Dla 60 nauczycieli języka polskiego pracujących w szkołach polonijnych na Wschodzie CJKP organizuje także trwające trzy tygodnie warsztaty kwalifikacyjne dla nauczycieli szkół polonijnych (język polski, historia i kultura Polski).

Łącznie, w tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział 226 uczestników, którzy oprócz doskonalenia języka polskiego i warsztatu nauczycielskiego, zapoznają się z naszą historią i kulturą w ramach organizowanych zajęć i wycieczek. Program „Lata Polonijnego” oprócz kursów języka oferuje uczestnikom szereg atrakcji, które mają na celu zaznajomienie obcokrajowców z naszą kulturą. Studenci w trakcie trwania programu zwiedzą między innymi Zamość, Kazimierz, Roztoczański Park Narodowy oraz oczywiście Lublin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments