Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Lada chwila będzie można rzucić plecaki w kąt i odpocząć po całym roku nauki. Z myślą o dzieciach, które wakacyjną przerwę spędzą w Lublinie, po raz kolejny zorganizowano Lato w Mieście 2018.

Propozycji dla najmłodszych mieszkańców jest bez liku. W tegoroczną edycję Lata w Mieście zaangażowało się ponad 50 instytucji i ośrodków rekreacji z całego Lublina. Rodzice i ich pociechy mają w czym wybierać – będą warsztaty turystyczne, kulturalne i rękodzielnicze, gry miejskie i zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia artystyczne, rekreacyjne i sportowe, a także półkolonie i wycieczki. Przygotowano miejsca dla 3000 dzieci. Zapisy rozpoczynają się 14 czerwca – bezpośrednio u organizatorów.

ZAJĘCIA REKREACYJNO-SPORTOWE

 • Miłośnicy koszykówki będą zachwyceni. Czekają na nich lekcje gry „Wakacyjny Camp z Ekstraklasą” z udziałem samego sztabu szkoleniowego i zawodników drużyny TBV Start Lublin, które zakończą się mini turniejem. Ich organizatorem jest Fundacja Czerwono-Czarni w Lublinie. Każdy uczestnik otrzyma dedykowaną projektowi koszulkę. Czas: druga połowa sierpnia; miejsce: Hala Globus.
 • Dla entuzjastów sportów miejskich takich jak jazda na bmx lub na deskorolce warsztaty przygotowała firma Inni. Podczas ćwiczeń będzie można nauczyć się wielu tricków
  i podszkolić w jeździe na rolkach pod okiem doświadczonych instruktorów – Maćka Dąbka i Jacka „Jaco” Harasimiuka. Uczestnicy poznają historię deskorolki, dowiedzą się także jak dobrać i dbać o swój sprzęt. Czas: warsztaty deskorolki – wtorki i czwartki w godz. 13:00-15:00, warsztaty bmx – poniedziałki i środy w godz. 13:00-15:00; miejsce: Plac im. Lecha Kaczyńskiego i miniskatepark przy ul. H. Kołłątaja (ewentualnie kryty skatepark 1st Floor – Droga Męczenników Majdanka 6 b).
 • Dla dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat naukę jazdy na wrotkach poprowadzą członkowie Fundacji Wspierania Kultury Gimnastycznej „Aktywna Przyszłość”. Przewidziano wrotkarstwo rekreacyjne, wrotkarstwo tradycyjne, freeride, unihokej na wrotkach. W ramach zajęć na uczestników czeka także świetna zabawa na trampolinach: zajęcia gimnastyczne, akrobatyczne, ogólnorozwojowe. Jest możliwość wypożyczenia wrotek. Każdy z uczestników otrzyma skarpetki antypoślizgowe. Czas: zajęcia na wrotkach odbywać się będą w każdy poniedziałek do końca sierpnia, zajęcia na trampolinie zaś w każdą środę; miejsce: Wrotkarnia Skate Town przy ulicy Krochmalnej 13 H oraz Park Trampolin Mania Skakania przy ulicy Krochmalnej 13 I.
 • Nie zabraknie też czegoś dla młodych fanów piłki nożnej. Pierwsza propozycją są zajęcia na murawie w duchu walki fair-play organizowane przez Lubelską Akademię Sportu CAMPISPORTIVI. Czas: wtorki i czwartki w godz. 17:00-18:00; miejsce: Szkoła Podstawowa nr 34 przy ulicy Kosmowskiej 3.
 • Treningi otwarte „Futbol dla każdego” to inicjatywa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Widok” sp 51. Mecze rozgrywają się pod okiem profesjonalnych trenerów. Czas: lipiec i sierpień – poniedziałki i czwartki w godz. 18:00-19:30; miejsce: boisko przy Szkole Podstawowej nr 51 przy ulicy Bursztynowej 22.
 • Zafascynowani stylem Bruce’a Lee z pewnością chętnie skorzystają z zajęć karate tradycyjnego w Lubelskim Klubie Karate Tradycyjnego. Instruktorzy poprowadzą zajęcia dla różnych grup zaawansowania. Czas: od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-21:00 (zajęcia godzinne dla każdej z grup); miejsce: poniedziałki i środy w Akademii Karate Dojo „Globus” przy ul. Kazimierza Wielkiego 8, wtorki i czwartki w Akademii Karate Dojo „Gala” przy ul. Fabrycznej 2.

Przygotowano także miejsca dla początkujących w AKADEMII KARATE DANIELA IWANKA. Czas: poniedziałki i środy godz. 17:30 – grupy dzieci, 18:30 – młodzież i dorośli. Miejsce: Centrum Spotkania Kultur (Mediateka, 3 piętro). Opłata wynosi 100 zł za miesiąc.

Natomiast Lubelska Akademia Sportu CAMPISPORTIVI oferuje zajęcia TKD Tigers, które są połączeniem zabawy i sportów walki Taekwon-do. Czas: poniedziałki i środy w godz. 18:00-18:45; miejsce: Szkoła Podstawowa nr 34 przy ul. Kosmowskiej 3.

PÓŁKOLONIE

 • Jeśli chcecie spędzić czas na sportowo i codziennie brać udział w treningach
  z najlepszymi lubelskimi klubami albo warsztatach plastycznych, idealną ofertę przygotowała dla Was Fundacja Rozwiń Skrzydła. Miejsce: zajęcia odbywać się będą w szkole Podstawowej SKRZYDŁA w Lublinie przy ulicy Jutrzenki 22; czas: I turnus: 2-6 lipca w godz. 7:00-17:00, II turnus: 9-13 lipca w godz. 7:00-17:00. Opłata wynosi 150 zł.
 • Podobną propozycję ma dla najmłodszych Akademia Sportu i Edukacji Feel the Freedom. Uczestnicy będą brać udział w zajęciach na pływalni pod nadzorem ratownika, taekwon-do, jumping fitness oraz sportowo-rekreacyjnych. W programie znajdziemy także wyjście do kina, konkursy i gry sportowo-terenowe. Czas: 2-6 lipca; miejsce: obiekty sportowe i edukacyjne Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum im. Królowej Jadwigi przy Alei Długosza 8a.
 • Bogatą ofertę ma Klub Osiedlowy ODEON. W programie m.in. wyjścia do kina, wycieczka do Owadolandii w Wojciechowie, Wioski Indiańskiej w Olszance, Poleskiego Parku Narodowego i Zamościa, a także wycieczki po Lublinie, lekcje muzealne, warsztaty cyrkowe, taneczne i plastyczne. Czas: I turnus: 25.06-06.07, II turnus: 09.07-20.07, w godz. 9:00-16:00; miejsce: Klub Osiedlowy ODEON przy ul. Okrzei. Opłata wynosi 60 zł (65 zł za turnus dwutygodniowy).
 • KARGUSEK Spółdzielnia Socjalna zaprasza na naukowe poniedziałki, wtorki
  z klockami i planszówkami, wycieczkowe środy, muzealne czwartki i sportowe piątki, czyli zwiedzanie, warsztaty i aktywne spędzanie czasu pod chmurką. Czas: I turnus: 23-27 lipca, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, II turnus: 20-24 sierpnia, miejsce: ul. Peowiaków 11. Opłata wynosi 180 zł.
 • Dzieci ze Śródmieścia i Czechowa Południowego mieszczące się w przedziale wiekowym 7-13 lat mogą w wakacje dołączyć do Gangu Poszukiwaczy Szczęścia, którzy wprowadzą w świat teatru i pomogą zainscenizować własny spektakl. Warsztaty z wykorzystaniem dramy stosowanej, żonglerki i zajęcia rękodzielnicze to tylko niektóre punkty programu „Wakacje z Gangiem”. Czas: I turnus: 25.06-06.07, II turnus: 16.07-27.07 w godz. 9:00-15:00; miejsce: ul. Żołnierzy Niepodległej 5.
 • W fantastyczny świat „Alicji w Krainie Czarów” zabierze maluchy w wieku 6-9 lat DOM SŁÓW. W programie warsztaty edukacyjno-artystyczne, których motywem przewodnim będzie książka autorstwa Carroll Lewis. Czas: 2-6 lipca, godz. 10:00-16:00; miejsce: DOM SŁÓW przy ulicy Królewskiej 17. Opłata wynosi 50 zł.
 • Na terenach zieleni miejskiej nie raz spotkamy dzieci z półkolonii organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Regionalny. Oprócz zajęć w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym, będą zabawy nad Zalewem Zemborzyckim, w Ogrodzie Saskim oraz na Starym Mieście. W programie znalazły się m.in. turnieje sportowe, lekcje z zakresu kultury, sztuki i ochrony środowiska, wycieczki rowerowe, basen, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Czas: I turnus: 25.06-06.07, II turnus: 09.07-20.07, III turnus: 23.07-03.08; miejsce: Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie przy ul. Narutowicza 54.
 • Pozostałe półkolonie organizowane są przez Football Academy Lublin, Dzielnicowe Domy Kultury, Fundację Rozwoju Sportu, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, Spółdzielcze Domy Kultury i Kluby Osiedlowe, Lubelski Klub Karate Tradycyjnego.

WYCIECZKI I GRY MIEJSKIE

 • „ZAGADKOWA BYSTRZYCA” – celem gry jest odgadnięcie hasła, do którego doprowadzą nas wyznaczone wzdłuż rzeki Bystrzycy punkty oraz animatorzy zlecający zadania. Czas nie gra roli, dlatego możemy chodzić, biegać, jeździć na rowerze, hulajnodze czy wrotkach. Czas: 27 czerwca i 29 sierpnia w godz. Od 9:30 (wydawanie kart zadań); miejsce: ścieżka rowerowa obok mostu nad Bystrzycą przy ul. Piłsudskiego.
 • „POZNAJ LUBLIN” – to dwutygodniowe cykle warsztatowe Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Miejski w Lublinie, na które złożą się praktyczna wycieczka po Lublinie z elementami aktywizującymi, takimi jak gry miejskie, quizy czy imprezy na orientację, a także zajęcia w sali (mini wykłady, plastyka, taniec, fotografia). Dla każdego uczestnika, który weźmie udział przynajmniej w pięciu warsztatach przewidziana jest odznaka „Znam Lublin”. Czas: 23.07-27.07, 06.08-10.08 w godz. 10:00-15:00, miejsce: ul. Rynek 8.

ZAJĘCIA KULTURALNE I WARSZTATY

 • „CZARODZIEJSKI KUFER BABCI” to świetny sposób na aktywizację zarówno dzieci, jak i dorosłych, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Terraz Senioras. Każdego dnia dzieci w wieku 6-13 lat będą wyciągać z babcinego kufra kolejne przedmioty, które staną się inspiracją do opowiadania związanych z nim historii, wspólnego śpiewania, tańca czy malowania. Punktem kulminacyjnym będzie konstruowanie przed uczestników własnych kuferków-skarbców oraz występ teatrzyku dla dzieci „Czupiradełko”. Czas: 30.07-05.08 w godz. 10:00-14:00; miejsce: ul. Żołnierzy Niepodległej 5.
 • „LATO W MIEŚCIE – WAKACJE Z KULTURĄ” to kolejny projekt adresowany
  do dzieci w wieku 5-13 lat. Fundacja Sempre a Frente szykuje całe mnóstwo gier
  i zabaw aktywizujących: „Grę z prądem i bez prądu” czy „Lublin teraz i z dawnych lat”. Znajdzie się coś dla miłośników planszówek i gier komputerowych. Czas: 25.06-03.08, godz. 10:00-14:00; miejsce: Świetlica Kowalska 3.
 • „DOBRE WAKACJE W DOBRYM TOWARZYSTWIE” – na tę imprezę nie obowiązują wejściówki! Przez całe wakacje wolontariusze i animatorzy z Centrum Wolontariatu w Lublinie będą zapewniać dzieciom z różnych dzielnic przednią zabawę i zarażać ideą wolontariatu. Czas: 02.07-31.08 w godz. 10:00-13:00; miejsce: Dzielnice Za Cukrownią, Felin, Bronowice Stare, Czechów, Czuby, Ponikwoda, Wrotków (tereny zielone, place zabaw, place przyparafialne).
 • „INTERAKTYWNE POKAZY” w Regionalnym Muzeum Cebularza to wspaniała okazja do poznania legend i historii o powstaniu naszego lubelskiego symbolu. Każdy pokaz potrwa godzinę. W tym czasie animatorzy wcielać się będą w postaci piekarza
  i Esterki, którzy opowiedzą o recepturze cebularza oraz o ciekawostkach związanych
  z Lubelszczyzną. Każdy uczestnik będzie mieć okazję spróbować certyfikowanego przysmaku, a także otrzyma grę autorską „Z cebularzem przez Lublin”. Czas: czerwiec, lipiec, sierpień – wtorki w godz. 12:30-13:30; miejsce: Regionalne Muzeum Cebularza przy ulicy Szewskiej 4.
 • „LATO NA PLACU LITEWSKIM” porwie nas w świat baśni, bajek i zabawek. MuBaBaO oprowadzi po Krainie Bajkostworów, gawędziarze będą opowiadać bajki z całego świata, zaś prowadzący warsztaty „Papierowy teatrzyk” nauczą tworzenia lalek i scen do odgrywania własnych opowieści. Każdy z uczestników otrzyma scenkę, by stworzyć swój teatrzyk. Ponadto w programie Klanzowe Miasteczko Zabaw, w którym dzieci mogą samodzielnie konstruować zabawki, puszczać bańki mydlane i przejść ścieżką zmysłów. Czas: 15.07, 22.07, 12.08 w godz. 10:00-18:00.
 • „WAKACJE W LABIRYNCIE” umożliwią najmłodszym obcowanie ze sztuką. W Galerii Labirynt będą mogli wykonać nietypowe prace metodami sztuki współczesnej, wziąć udział w zajęciach sensorycznych oraz serii warsztatów: „Pomysłowa sobota”, „Sztuka szuka malucha”, „Look Book”, „Ćwiczenia z wolności”, „Tiny Artists” i „Art. Detectives”. Czas: 23.06, 25.06, 30.06, 07.07, 11.07, 14.07, 21.07, 28.07, 04.08, 11.08, 18.08, 25.08; miejsce: Galeria Labirynt przy ul. Ks. J. Popiełuszki 5.
 • Pozostałe warsztaty organizują: Warsztatownia w Spółdzielni Socjalnej Kargusek, Stowarzyszenie Działań Twórczych i Edukacyjnych im. A. Budzyńskiej, Towarzystwo Nowa Kuźnia Tatary, Lubelski Salon Artystyczny, Przygodowy Plac Zabaw w Rezerwacie Dzikich Dzieci, Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
5 lat temu

A może by tak wysłać dziecko na wyjątkowe półkolonie angielskie, organizowane w Lublinie przez Klub Paddington? Dla dzieci w wieku 6-11 lat! W dodatku z dofinansowaniem 40% oraz zniżką LAST MINUTE tylko 397 zł!!!
https://www.facebook.com/442143152834978/photos/a.442170259498934.1073741827.442143152834978/588944711488154/?type=3&theater