Ten kto nie ma planów na nadchodzące wakacje i postanowi zostać w Lublinie z pewnością nie będzie się nudził. Jak co roku, miasto przygotowało moc atrakcji. Na uczestników wydarzenia odbywającego się pod hasłem “Lato w mieście”, czekają liczne wycieczki, warsztaty turystyczne i kulinarne, zajęcia artystyczne, rekreacyjne i sportowe.

– Przygotowaliśmy szereg atrakcji na okres wakacyjny. Jesteśmy przekonani, że lato w mieście może być pasjonujące, ciekawe i fascynujące. Zapraszamy do odkrycia Lublina właśnie w tym okresie wakacyjnym – mówi Beata Stepaniuk–Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

W bogatym programie znalazło się około siedmiu tysięcy miejsc, w których będzie odbywać się tegoroczna edycja. Jeśli jeszcze nie wiecie na jakie atrakcje chcielibyście się zapisać macie możliwość zastanowienia się do 10 czerwca. Od tego właśnie dnia startują zapisy.

– Zachęcamy najmłodszych z rodzicami bądź bez w zależności od grupy wiekowej do poznawania miasta. Będzie można wybrać się na wycieczkę wzdłuż Bystrzycy na wrotkach lub hulajnogach, jednocześnie poznając Lublin. Na koniec będziemy musieli rozwiązać test, by zdobyć atrakcyjną nagrodę – zachęca Iwona Haponiuk, z-ca dyrektora Wydz. Sportu i Turystyki UM Lublin. – Atrakcją będą również Ptasie Trele. Będziemy mogli zapoznać się z tym jak śpiewają ptaki, które mieszkają w naszym mieście. One też są mieszkańcami Lublina – podkreśla Haponiuk.

Tradycyjnie pojawiło się również kilka nowości. Warsztaty ECO&recyclingu, malowania ceramiki, wycinanki lubelskiej i tworzenia kalejdoskopów – to tylko niektóre z nich.

Łącznie z tegorocznej oferty będzie mogło skorzystać siedem tysięcy dzieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments