W najbliższy weekend (7-8 lipca) na placu Litewskim legenda o Diabelskim Sądzie odżyje na nowo w zupełnie innym wydaniu. Poławiacze Pereł Improv Teatr przedstawią własną interpretację tych wydarzeń. Będzie śmiesznie, ale momentami poważnie.
Mimo że legenda o Czarciej Łapie znana jest większości mieszkańcom Lublina, to warto odświeżyć sobie pamięć i spojrzeć na całość pod trochę innym kątem.

Fot. Poławiacze Pereł Improv Teatr

– Nasza interpretacja wniesie bardzo dużo do postrzegania tej opowieści. Nie jest to przeniesienie legendy jeden do jednego. Na pewno widzowie będą zaskoczeni – zachęca Marcin Wąsowski, autor scenariusza. – Chcemy pokazać tę historię lekko, z humorem, ale oczywiście poważne treści też się pojawiają. Planujemy wywołać uśmiech spowodowany doświadczeniem czegoś prawdziwego. Chcemy, by oglądający mogli przejrzeć się w tym, co widzą i doświadczyć prawdziwego, oczyszczającego śmiechu.
Grupa słynie z dużej swobody w improwizacjach, jednak tym razem wybrali formę scenariuszową.

– W większości nasze działania są zaplanowane. Oczywiście na scenie nigdy nic nie wiadomo i może pojawić się trochę improwizacji, ale na pewno nie będzie się jej dało odróżnić od przygotowanych wcześniej ról – przekonuje Wąsowski.
Spektakl rozgrywany będzie na placu Litewskim w sobotę (7 lipca) o godzinie 20 oraz w niedzielę (8 lipca) o godzinie 17.30. Realizowany jest w ramach projektu „Lato na Placu Litewskim”. Wstęp wolny.

Scenariusz: Marcin Wąsowski
Reżyseria: Poławiacze Pereł
Muzyka: Marzena Lamch – Łoniewska, Urszula Kasprzak – Wąsowska
Występują: Magdalena Stec, Przemysław Buksiński, Michał Zgiet (gościnnie), Michał Łysiak, Łukasz Szymanek, Mirosław Urban, Marcin Wąsowski oraz młodzi aktorzy z Teatru ITP oraz Akademii Teatralnej Jerzego Turowicza.

Fot. Poławiacze Pereł Improv Teatr

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments