Pomagają dezynfekować przestrzeń miasta i dostarczają posiłki potrzebującym. Legia Akademicka włącza się w walkę z epidemią koronawirusa. Wolontariusze działają w ramach akcji #SekcjaDezynfekcja i pomagają odkazić ulice Lublina.

Legia Akademicka działa w ramach ogólnopolskiej akcji #SekcjaDezynfekcja, która została zapoczątkowana przez stowarzyszenie Combat Alert.

– Dezynfekujemy miejsca użyteczności publicznej. Zgłaszają się do nas różne samorządy lub podmioty tak, jak w ostatnim czasie był to UMCS i niektóre lubelskie gminy – wyjaśnia st. kpr. Jakub Gering, rzecznik prasowy Legii Akademickiej.

Legia Akademicka czeka również na zgłoszenia różnych samorządów, które chciałyby włączyć się w pomoc w walce z koronawirusem. – Nie wyszukujemy tych wszystkich miejsc i samorządów, tylko to one zgłaszają się do nas w ramach tej akcji. Zgłosić się może każda organizacja pozarządowa i wszystkie samorządy, które chciałyby zdezynfekować swoje miejsca – tłumaczy rzecznik. – Zgłosić się można poprzez maila stowarzyszenia: legiaakademicka@gmail.com.

Legia Akademicka w walkę z pandemią włącza się jeszcze w inny sposób. – Zajmujemy się też dostarczaniem żywności osobom potrzebującym, czy takim, które nie mają posiłków. Współpracujemy między innymi z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie, jak i innymi organizacjami – wyjaśnia Jakub Gering.

Fot. Materiały Legii Akademickiej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments