Lejdis z Tomaszowa Lubelskiego. Łączą tradycję z nowoczesnością

0
1111

Tomaszów Lubelski słynie z tradycyjnych przysmaków prosto z centrum Roztocza. O najszlachetniejsze przepisy w niezmienionej formie i rozwijanie tomaszowskich pasji dbają w mieście „Lejdis”, czyli Koło Gospodyń Miejskich.

Grupa powstała w listopadzie 2017 roku i tworzy ją 12 mieszkanek Tomaszowa Lubelskiego, które wspólnie rozwijają swoje pasje, zainteresowania oraz prężnie działają na rzecz mieszkańców. Każda z pań w „Lejdis” tworzy w grupie niezapomniany klimat łączący tradycję z nowoczesnością.

– Mamy bardzo dużo pomysłów, chcemy robić bardzo dużo szalonych rzeczy. Bronimy naszych tradycyjnych smaków, ale jesteśmy na tyle szalone, że odkopujemy te stare przepisy i przerabiamy je tak, żeby w dzisiejszych czasach też smakowały – mówi Agnieszka Bartoszek, członkini „Lejdis” Koła Gospodyń Miejskich w Tomaszowie Lubelskim. – Lubimy przypominać mieszkańcom smaki dzieciństwa i czujemy się za to odpowiedzialne – dodaje.

Do tej pory grupa tworząca w mieście Koło Gospodyń Miejskich uczestniczyła w realizacji wielu miejskich projektów. Znalazły się wśród nich m.in. Piknik integracyjny połączony z potańcówką pod gołym niebem i kinem letnim. „Lejdis” były również partnerem w projekcie „Za tradycją” realizowanym przez Tomaszowski Dom Kultury w ramach programu „Młodzi LUBią kulturę. Lubelska sieć edukacji kulturalnej”. Koło Gospodyń Miejskich organizuje w Tomaszowie także wiele warsztatów kulinarnych oraz warsztatów wizażu.

Pomysłodawczynią, założycielem oraz prezesem miejskiej grupy zrzeszającej najbardziej kreatywne mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego jest Agata Zakrzewska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments