Nosowska, Vito Bambino, Szczyl, Zalewski i projekt specjalny BABIE LATO na czele Letnich Brzmień 2023 w Lublinie. Nadchodzi lato muzycznych emocji!

Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się w Browarze Perła w Lublinie 21 i 22 lipca. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO.

W 2023 roku to my podróżujemy do Ciebie, tym razem na dłużej i tylko raz. W centrum Twojego codziennego życia na te 2 dni stworzymy taneczny świat dla Ciebie i Twoich bliskich. Poczuj moc muzyki – z sobą, wśród przyjaciół – tak, jak lubisz najbardziej. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje w lubelskim Browarze Perła zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

W line-upie Letnich Brzmień pojawia się niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, który bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Do programu Letnich Brzmień dołączają też słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia.

BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia.

– Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Muzyką opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie, będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Do line-upu Letnich Brzmień w Lublinie dołączyła także szturmem zdobywająca uznanie Zalia i wyrazista i oryginalna Mery Spolsky. Miłość publiczności zyskała dzięki swoim pełnym emocji kawałkom, które razem z zespołem świetnie przenosi na scenę. Mowa oczywiście o Kaśce Sochackiej. Dla kontrastu, publiczność baunsować będzie z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem.

Na koncertach LemON zaserwuje rockowo–alternatywną mieszankę dźwięków, IGNACY zaproponują subtelne odsłony melodyjnego popu. Doświadczony muzyk znany, choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra.

W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023 – Lublin:

Lublin / 21-22.07 / Browar Perła

Zalewski śpiewa Niemena, projekt specjalny BABIE LATO, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka, LemON, Szczyl, Mery Spolsky, Zalia, Rubens, ARS LATRANS Orchestra, IGNACY.

KARNETY:

299 zł – REGULAR dostępne do 31.05.2023 (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów

359 zł – FINAL CALL dostępne od 31.05.2023 (godz. 12.00)

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments