W Wielką Sobotę (3 kwietnia) od godziny 10 studentom, pozostającym w okresie Wielkanocy w domach studenckich Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zostaną dostarczone przygotowane i zapakowane porcje śniadaniowe. Z pakietów będą mogli skorzystać ci, którzy z powodu pandemii oraz dużych odległości od swoich domów nie będą w stanie spędzić okresu świątecznego z najbliższymi.

– Większość studentów pozostających w akademikach UMCS to osoby innych narodowości. Uczelnia pamięta o nich również w okresie przerwy świątecznej i chce podarować domowy posiłek przygotowany na tę okoliczność – informuje Magdalena Drwal z Centrum Prasowego UMCS.

Około 700 porcji zostanie przygotowanych przez pracowników stołówki akademickiej „Trójka”, a w zestawie śniadaniowym znajdzie się żurek wielkanocny z oddzielnie przygotowanym pakietem zawierającym jajko oraz świeże pieczywo. Zestawy zostaną dostarczone przez współpracujące z uczelnią Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS.

Tego samego dnia o godzinie 12 rozpocznie się spotkanie online na platformie MS Teams, w czasie którego będzie możliwość rozmowy w świątecznej atmosferze z prorektorem ds. studentów i  jakości kształcenia UMCS prof. Dorotą Kołodyńską, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia dr Eweliną Panas, dyrektorem Centrum Promocji UMCS dr. Marcinem Gołębiowskim oraz przedstawicielem ZUSS UMCS Maciejem Cieciorą.

Inicjatorem akcji jest Centrum Promocji UMCS oraz Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS we współpracy ze Stowarzyszeniem Legia Akademicka UMCS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments