Tegoroczna, piąta edycja miejskiej loterii Rozlicz PIT w Lublinie cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Za pośrednictwem internetu udział zgłosiło 16 421 osób – to dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Aktualnie trwa liczenie i weryfikacja zgłoszeń złożonych drogą tradycyjną w formie papierowych kuponów.

– Co roku zachęcamy do rozliczania podatku dochodowego w Lublinie. To konkretne wsparcie finansowe dla miasta, ale i możliwość udziału w loterii z szansą na wygranie cennych nagród, w tym samochodu o napędzie hybrydowym. Bardzo nas cieszy rosnące i rekordowe zainteresowanie udziałem w jubileuszowej edycji loterii. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się uczestniczyć w miejskiej akcji i rozliczają podatki w Lublinie, wspierając tym samym rozwój naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Termin składania zgłoszeń do piątej edycji loterii Rozlicz PIT w Lublinie upłynął 2 maja. W tym roku na zwycięzców czeka łącznie 15 nagród pieniężnych o jednostkowej wartości: 1 tys. zł i 2 tys. zł. Nagrodą główną, podobnie jak w latach ubiegłych, jest samochód osobowy Suzuki Swift o napędzie hybrydowym. Łączna wartość nagród w loterii wynosi blisko 110 tys. zł.

Losowanie nagród odbędzie się 16 maja (wtorek) przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną poprzez ręczne wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii. Transmisja z losowania będzie przeprowadzona na stronie lublin.eu/PIT

W ubiegłorocznej, czwartej edycji loterii Rozlicz PIT uczestniczyło 8 310 mieszkańców, w tym 635 osób, które rozliczało PIT w Lublinie po raz pierwszy. Akcja „Rozlicz PIT w Lublinie” prowadzona jest od 2019 r.

Wpływy z tytułu udziału w PIT stanowią około 1/5 wszystkich dochodów budżetu Miasta Lublin. Według danych Izby Administracji Skarbowej, w Lublinie jest ok. 240 tys. czynnych podatników PIT. Wpływ do kasy miasta w 2022 r. od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie to średnio ok. 2,4 tys. zł. W 2023 r. kwota ta będzie niższa i wyniesie około 2,1 tys. zł.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments