Loverowy Lublin. Nowe stojaki i stacje rowerowe

0
478

W tym roku lubelscy rowerzyści mogą liczyć na nowe stojaki rowerowe i stacje napraw rowerów w całym mieście. Dodatkowo każdy może mieć wpływ na to, gdzie taki stojak powstanie.

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, w tym roku miasto postawi 500 stojaków na rowery oraz 10 stacji napraw. Dzięki kampanii „Loverowy Lublin” to mieszkańcy wybiorą miejsca, w których się one pojawią.

Idea kampanii jest prosta: rozwój miejskiej rowerowej infrastruktury tak, by była przyjazna lubelskim rowerzystom. Lublin szczyci się już ponad 150 km trasami rowerowymi, 91 stacjami Lubelskiego Roweru Miejskiego i 901 miejskimi rowerami. Przyszedł czas na dodatkowe miejsca dla naszego prywatnego sprzętu.

Na stronie loverowy.lublin.eu w zakładce zgłoszenia znajdziecie mapę, na której możecie wskazać za pomocą zielonej pinezki najodpowiedniejsze Waszym zdaniem miejsce dla takich stojaków rowerowych. Macie też możliwość wesprzeć już zgłoszoną lokalizację, poprzez kliknięcie w nią.

Na mapie zostało również wskazanych 20 proponowanych miejsc, gdzie mogą powstać stacje napraw rowerów. Mieszkańcy mogą poprzeć najbardziej pasującą ich potrzebom lokalizację poprzez kliknięcie w czerwoną pinezkę.

Mieszkańcy mają możliwość głosowania na wybrane punkty do 31 maja. Stojaki rowerowe będą przydatne przy poruszaniu się po mieście na dwóch kółkach. Umożliwią wam podróżowanie do szkoły, pracy i w dowolne miejsca, lub na drobne zakupy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments