W związku z trudną sytuacją szpitali spowodowaną epidemią koronawirusa motocykliści ze Stowarzyszenia Moto Inicjatywa w Lublinie wyszli z propozycją zebrania funduszy i kupienia środków do dezynfekcji oraz przedmiotów ochrony osobistej dla służb sanitarnych.

Moto Inicjatywa prowadzi zbiórkę funduszy na stronie zrzutka.pl. – Każde 10 złotych to 18 maseczek ochronnych – zaznaczają motocykliści w oficjalnym komunikacie o akcji. Za zebraną kwotę kupią płyny do dezynfekcji, materiały potrzebne do uszycia maseczek, rękawiczki, fartuchy oraz inne środki ochrony osobistej.

– Sytuacja jaka obecnie panuje dotyczy nas wszystkich. Długo myśleliśmy w jaki sposób my motocykliści możemy pomóc osobom, czy placówkom medycznym w tym trudnym czasie. W końcu dwóch naszych kolegów Marek Czekaj oraz Paweł Musiał zaproponowali zbiórkę pieniężną na zakup najpotrzebniejszych rzeczy. Szukamy również firm, zrzeszeń które będą mogły z zakupionych tkanin uszyć maseczki ochronne – podkreśla Mateusz Talarowski ze Stowarzyszenia Moto Inicjatywa.

Przypominamy, że motocykliści z Lublina silnie włączają się w różnorodne akcje charytatywne. Co roku, organizują między innymi Motocyklowy Dzień Dziecka czy Motomikołaje, podczas których zbierają słodycze i zabawki dla najmłodszych.

W związku z zaistniałą sytuacją Moto Inicjatywa tymczasowo zawiesza również cykliczne czwartkowe spotkania dla miłośników jednośladów – Motostrefę. Nie będzie także hucznego rozpoczęcia sezonu motocyklowego.

– My sami musimy ograniczyć rozprzestrzenianie się śmiertelnego koronawirusa. Stosujmy się do wzmożonych zasad higieny, unikajmy niepotrzebnych zgromadzeń. Zachowajmy spokój i zdrowy rozsądek. Razem możemy go pokonać. Bo jak nie my to kto? – zaznaczają motocykliści w oficjalnym komunikacie.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments