Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie za pomocą drukarek 3D produkuje przyłbice ochronne dla lekarzy i pielęgniarek.

– Pierwsze przyłbice już za kilka dni trafią do lubelskich szpitali – mówi dr inż. Robert Pietrzyk, dziekan Wydziału Transportu i Informatyki WSEI.

Produkcja w laboratorium odbywa się ze szczególną dbałością o zasady higieny. – Czas wydruku 1 przyłbicy to kilka godzin, nasi pracownicy starają się ten czas skrócić do minimum, tak aby dostarczyć jak największą ilość gotowych osłon jak największej liczbie chętnych szpitali i oddziałów – dodaje dziekan.

To nie jedyna forma wsparcia prowadzona przez WSEI. W gotowości jest również kilkunastu studentów pielęgniarstwa, którzy w ramach wolontariatu chcą wesprzeć szpitale borykające się z brakami kadrowymi spowodowanymi koronawirusem. – W gotowości czekamy na informację od szpitali – słyszymy od studentów z koła naukowego kierunku pielęgniarstwo.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji posiada kilkanaście najnowocześniejszych laboratoriów (w tym Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, drukarkę 3D drukującą z metalu, czy Centrum obróbcze HAAS), w których prowadzona jest praca naukowo badawcza.

Fot. WSEI (3)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments