Końcówka listopada od lat kojarzy się nam z symbolem żółtego uśmiechniętego słoneczka – logo akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W tym roku już po raz 26 wolontariusze zbierają dary dla najuboższych mieszkańców Lublina. W najbliższy piątek (30 listopada) do akcji dołączy także Lubelska Masa Krytyczna wraz ze stowarzyszeniem Rowerowy Lublin.

Choć ostatnio za oknami nieco chłodniej, Lubelska Masa Krytyczna oraz stowarzyszenie Rowerowy Lublin nie zwalniają tempa i organizują kolejny przejazd przez nasze miasto. Już po raz trzeci cyklistom przyświeca szczytny cel – przed i po zakończeniu przejazdu będą zbierać dary dla najuboższych lubelskich rodzin, włączając się tym samym do akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

30 listopada przez dzielnice Śródmieście oraz Za Cukrownią przejadą rowery towarowe, do których można będzie wrzucić odzież i obuwie (nieużywane lub w jak najlepszym stanie), zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze, produkty i półprodukty spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania, ziemiopłody oraz przedmioty gospodarstwa domowego.

Przejazd odbędzie się w godzinach wieczornych, 18:00-20:00. Wyruszy tradycyjnie z placu Litewskiego. – Każdy, kto chce dołączyć do rowerowej akcji charytatywnej, powinien stawić się na miejscu punktualnie. Pamiętajcie, by zadbać o sprawne oświetlenie jednośladów, a jeśli nie macie własnych rowerów lub wasze są już schowane na zimę, przypominamy, że w piątek 30 listopada jest ostatnim dniem funkcjonowania lubelskiego Roweru Miejskiego w tym roku – wyjaśnia Tomasz Staszewski z Porozumienia Rowerowego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments