Co roku lubelska młodzież szkół ponadpodstawowych wybiera swoich reprezentantów do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Takie wybory do XVIII kadencji Rady odbędą się w poniedziałek (23 października) w lubelskich szkołach ponadpodstawowych. Kandydaci na młodzieżowych radnych mogą się zgłaszać do 13 października.

–  Zapraszamy wszystkich młodych, którzy czują, że poradzą sobie z obowiązkami radnego i będą godnie reprezentowały swoją szkołę w ławach Młodzieżowej Rady Miasta, do zgłaszania swoich kandydatur. Od lat jesteśmy miastem otwartym na potrzeby młodzieży, co potwierdził w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, a opinie i postulaty młodych radnych są istotnymi wskazówkami i ważnym głosem w pracy naszego samorządu – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin odbędą się na podstawie wydanego 12 września Zarządzenia Prezydenta Miasta Lublin. Termin zgłaszania kandydatów na radnych upływa 13 października. Szczegółowe informacje i kalendarz wyborczy dostępne są na stronie Lublin.eu w zakładce Dzieci i Młodzież: Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta 2023.

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to reprezentacja mieszkańców miasta, będących uczniami szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Ma charakter opiniotwórczo-doradczy. Radni do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin wybierani są w tajnych, bezpośrednich, równych i powszechnych wyborach.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments