To był pracowity weekend dla lubelskiej policji. W całym województwie od soboty (27 marca) ukarano blisko 700 osób za nieprzestrzeganie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Chodzi tutaj między innymi o obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną.

To dopiero trzeci dzień zaostrzonego reżimu sanitarnego, a już posypały się mandaty. – Od soboty wystawiono 664 mandaty karne – informuje podkom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Od soboty (27 marca) do piątku (9 kwietnia) w Polsce wprowadzono ścisły lockdown. Na ulicach miast, w tym Lublina pojawiło się znacznie więcej patroli policji. Kilka dni temu policja lubelska poinformowała również o tym, że wprowadzają „politykę zero tolerancji” dla łamiących obostrzenia. Dotyczy to nie tylko niezakrywania ust i nosa, ale również między innymi gromadzenia się osób.

Mandat karny za brak maseczki wynosi 500 zł. Jeżeli mimo upomnienia przez funkcjonariuszy osoba nie zasłoni ust i nosa i nie przyjmie mandatu musi liczyć się z tym, że wniosek o ukaranie trafi do sądu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments