W sobotę (3 kwietnia) lubelski Caritas organizuje śniadanie wielkanocne dla potrzebujących. Dostaną oni nie tylko ciepły posiłek na wynos, ale i paczki żywnościowe. Śniadanie rozpocznie się o godzinie 11.

– Jeżeli nie będzie dodatkowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa odbędzie się to w takiej samej formie, jak Wigilia Miłosierdzia w grudniu – informuje Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Każda osoba potrzebująca, bezdomna i samotna może przyjść do Caritasu. Śniadanie wielkanocne rozpocznie się od tradycyjnej modlitwy. Po niej, z zachowaniem reżimu sanitarnego zostaną wydane ciepłe posiłki na wynos, które każdy będzie mógł spożyć w wybranym przez siebie miejscu.

Oprócz posiłku potrzebujący otrzymają również paczki żywnościowe. Znajdą się w nich produkty o długim terminie ważności, z których każdy będzie mógł przygotować wielkanocne potrawy.

Każdy uczestnik wydarzenia ma obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Jeżeli dana osoba nie posiada maseczki będzie mogła otrzymać ją przy wejściu do Caritasu od wolontariuszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments