Miasto Lublin, jako Europejska Stolica Młodzieży włącza się w organizację lubelskiego finału WOŚP. Liczne atrakcje czekają nas w Centrum Kultury, które zostanie przejęte właśnie przez lubelską młodzież.

Przed nami liczne atrakcje w postaci koncertów, występów i aktywności dla całych rodzin. Na scenie Sali Widowiskowej zobaczymy m.in. zespoły Swoo High, Seeking Dreams, Monikę Kowalczyk, występy uczniów Szkoły Rytm i Melodia oraz Studia Wokalnego Bluelife-Art Krystyny Cugowskiej.

Nie zabraknie też pokazów tanecznych w wykonaniu członków UDS Dance Studio. Oratorium i placem przed budynkiem CK zawładną Sztukmistrze, którzy oprócz żonglerskiego pokazu przygotowali otwarte warsztaty cyrkowe.

Kinoteatr Projekt zaprezentuje pokaz filmów krótkometrażowych pt. „LFF Cały ten Ro(ck)”, które odnoszą się do postaci muzyków i ich artystycznych oraz życiowych wyborów. Zestaw filmów zaprezentujemy dwa razy w Kinie CK. Z kolei dla najmłodszych Pracownia Sztuczka przygotowała wspólne pieczenie pierników oraz zajęcia w ramach Klubiku Sztuczki.

Ponadto otwarta będzie Galeria Biała, w której zwiedzać można wystawę Magdaleny Ciemierkiewicz pt. „Czas i pętla”. Ale to nie wszystko! Po drodze do galerii, w korytarzu pokrytym rysunkami Mariusza Tarkawiana, znajdziecie przyjemną strefę chillout z muzyką i poduchami. A jeśli zechcecie zaczerpnąć świeżego powietrza – zapraszamy do Wirydarza. Tam znajdziecie świetlną instalację Jarosława Koziary i kolejną strefę chillout.

W okolicach godziny 20, zaraz po ogniowym pokazie Sztukmistrzów, wypuścimy lubelskie światełko do nieba!

Ale Finał WOŚP to przede wszystkim licytacje! W tym roku można wylicytować wyjątkowe przedmioty i gadżety, których nigdzie nie kupicie! Wśród nich — nie lada gratka dla fanów lubelskiego żużla: dwa duże zdjęcia z Finału Ekstraligi z autografami zawodników oraz władz Lublina! Ponadto zestawy gadżetów od kabaretu Smile, Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz nasze unikatowe piny w kształcie lubelskiego cebularza.
Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu umożliwiającego szybką identyfikację bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments