Dobiega końca siódmy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Tylko do końca października można korzystać z rowerów miejskich w Lublinie i Świdniku. Termin ten wynika z aktualnej sytuacji epidemicznej i nie będzie wydłużony do końca listopada, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

– Lubelski Rower Miejski zajmuje ważne miejsce wśród usług, które miasto świadczy na rzecz swoich mieszkańców. Dlatego podejmowane są już prace związane z kontynuacją funkcjonowania systemu rowerowego, na który umowa z operatorem kończy się w tym roku – zapewnia Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Tegoroczny sezon roweru miejskiego rozpoczął się tradycyjnie 21 marca. Jednak z uwagi na wiosenną falę epidemii, działanie systemu zostało tymczasowo zawieszone w kwietniu. W okresie od marca do końca września liczba wypożyczeń przekroczyła 221 tys. W analogicznym okresie roku ubiegłego liczba wypożyczeń wyniosła ponad 511 tys. W bieżącym sezonie miłośnicy dwóch kółek mogli korzystać z 911 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych i 5 tandemów, na 93 samoobsługowych stacjach zlokalizowanych w Lublinie i Świdniku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments