W czwartek (6 stycznia) Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na „Chodzenie z kozą”. Początek wydarzenia o godz. 11. Będzie to kolędowanie z maszkarą zwierzęcą zrobioną na wzór kozy, powszechnie praktykowane dawniej na wsiach.

Chodzenie z kozą rozpocznie się o godzinie 11 od nauki tradycyjnych kolęd dla gospodarza i gospodyni, a także kolęd dla panny wykonywanych kiedyś na lubelskich wsiach przez grupy kolędnicze. Nauka pieśni będzie odbywać się w szkole z Bobrownik (sektor Miasteczko). Na tę część wydarzenia liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: lukasz.tarkowski@skansen.lublin.pl.

Od godziny 12.00 do 12.30 będzie trwać kolędowanie po wsi. Kolędnicy ruszą z kozą od chałupy do chałupy, by odwiedzić z kolędą gospodarzy. Grupie kolędniczej mogą towarzyszyć wszyscy chętni. Będzie można przyjrzeć się obyczajowi kolędniczemu, posłuchać kolęd. Grupa kolędnicza wyjdzie spod kapliczki z Kolanówki (sektor Wyżyna Lubelska).

Kolędowanie poprowadzi grupa muzyki tradycyjnej działająca przy skansenie „Płanetnicy” w składzie: Patryk Dziubek, Piotrek Dziwura, Bartosz Gajdzik i Łukasz Tarkowski.

Bilety możecie nabyć w cenie 10 zł (bilet ulgowy) i 20 zł (bilet normalny) w kasie skansenu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments