Lubelski sztab WOŚP apeluje: Piszmy listy do Jurka Owsiaka

1
739
Fot. Archiwum lubelskiego sztabu WOŚP

Lubelski sztab WOŚP Galeria Labirynt wpadł na pomysł, który ma zmusić Jurka Owsiaka do przemyślenia wczorajszej decyzji o rezygnacji z funkcji prezesa fundacji. Pisanie listów, w których zawarte będą ciepłe słowa i podziękowania za wieloletnią pomoc dla chorych i potrzebujących, trwa. Każdy z nas może dołączyć do akcji.

Hasło przewodnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej” kojarzą z Jurkiem Owsiakiem ludzie na całym świecie. Tym bardziej wstrząsająca okazała się jego wczorajsza decyzja o rezygnacji z funkcji prezesa fundacji. Pojawiają się głosy, że bez wieloletniego dyrygenta orkiestra nie będzie grała tak dobrze jak dotychczas. Nie wszyscy smutną decyzję przyjmują do wiadomości.

– Nie wyobrażam sobie innej osoby na tym stanowisku, dlatego zaproponowałam, by każdy z naszych wolontariuszy napisał do niego list. Kilka ciepłych słów wsparcia, które w obliczu ostatnich wydarzeń są Jurkowi niezwykle potrzebne. Organizatorzy sztabu dostarczą listy osobiście – wyjaśnia pomysłodawczyni akcji, Natalia Rogala.

Akcja pisania listów do Jurka Owsiaka powstała spontanicznie, pod wpływem impulsu. Ale zyskuje coraz większe grono zwolenników. Dołącza do niej coraz więcej lublinian zaniepokojonych dalszymi losami WOŚP. Wystarczy napisać list zaadresowany do Jurka i przynieść go pod adres kociej kawiarni Mrau Cafe przy Kapucyńskiej 2, do piątku 18 stycznia. Organizatorzy zapewniają, że żadna z wiadomości nie zostanie przeczytana przez inne osoby.

– Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy Jurka Owsiaka postrzegają jako człowieka empatycznego, o wielkim serduchu. Dla niego pomoc innym, słabszym i chorym stała się zadaniem priorytetowym. W ten sposób chcemy podziękować mu za trud włożony w organizację 27 finałów WOŚP i zarażanie pozytywną energią wszystkich wokół – mówi Blanka Zwierz, szefowa sztabu Galeria Labirynt. – Chcemy zmotywować go do zmiany decyzji o rezygnacji. Bez niego kolejny finał nie będzie taki sam – podsumowuje.

W internecie także wrze. Hashtag #MuremZaOwsiakiem, który jest w ostatnich godzinach jednym z najbardziej popularnych, symbolizuje sprzeciw wobec rezygnacji Owsiaka. W ten sposób zwolennicy charyzmatycznego dyrygenta WOŚP dają znać, że dymisja prezesa fundacji nie została przyjęta.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
3 lat temu

Mam Dość! Wczoraj WITAM ! Mam dość! Przez 27 lat w każdą drugą niedzielę stycznia Grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Grała ze swoim Jedynym Dyrygentem Jerzym Owsiakiem. To wie każdy, tak jak i to, że dziś nasz dyrygent powiedział “mam dość”, Rozumiem go bardzo. Wiem również , że jeśli naszego dyrygenta zabraknie, Orkiestra już tak nie zagra. PANIE DYRYGENCIE Obiecałeś nam grać do końca świata i o jeden dzień dłużej. Obiecałeś Nam być naszym Dyrygentem ! Panie Dyrygencie, Jurku nie poddawaj się, nie pozwól by zło zwyciężyło. Nie pozwól by straszne osoby których nawet nazwisk się nie chce wymieniać miały… Czytaj więcej »