22 czerwca pod patronatem portalu Lubelski.pl odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja łącząca branżę kreatywną z biznesem. W Centrum Spotkania Kultur na uczestników czekają bezpłatne warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady, które pomogą w biznesowym rozwoju firmy.

Jak mówi Mateusz Kunkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Designu LuCreate, Lubelski Wzór powstał w celu wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedsiębiorcami i projektantami. Konferencja ma na celu usprawnienie branży kreatywnej i wzrost konkurencyjności ich firm na rynku.

– Założeniem fundacji jest połączenie biznesu z promowaniem lubelskich projektantów. Konferencja pomoże zauważyć przedstawicielom obu branż, że współpraca ma dla ich firm głęboki sens – mówi Michał Ćwiek, dyrektor kreatywny LuCreate.

W tym roku panele dyskusyjne będą poświęcone m.in. branży meblarskiej i spożywczej. Podczas wydarzenia zostaną wygłoszone prelekcje dotyczące m.in. wyceny pracy kreatywnej, współpracy projektanta i drukarza, czyli tworzeniu i produkcji opakowań, a także trendach w kreowaniu przestrzeni. Dodatkowo o estetyce miasta opowie Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa, który poruszy problem zaśmiecania przestrzeni miejskiej przez reklamę.

Na konferencji nie zabraknie prezentacji lubelskich projektantów. Wśród wystaw pojawią się ekspozycje związane z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. W tym roku będą one dostępne dla oglądających przez dwa miesiące.

Wydarzenie Lubelski Wzór skupia wybitnych lubelskich projektantów i firmy, które cieszą się dobrą współpracą z branżą kreatywną. Podczas wieczornej Gali Architektury i Dizajnu zostaną wyłonieni laureaci tegorocznej konferencji „Lubelski Wzór 2018” w kategorii „Projektant” i „Firma”. Galę urozmaici występ Skubasa, kompozytora pochodzącego z Lublina.

Zainteresowani mogą wziąć udział w wydarzeniu rejestrując się na stronie organizatora.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments