Już niedługo na lubelskie uczelnie wrócą studenci. Czy życie w akademikach ma szansę wyglądać jak przed pandemią? Sprawdziliśmy na lubelskich uczelniach.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Obecnie Domy Akademickie UP prowadzą kwaterowanie studentów. – Aby zapewnić bezpieczne warunki zakwaterowania w domach studenckich w trakcie epidemii COVID-19 zlikwidowane zostały pokoje trzyosobowe. Do dyspozycji studentów przygotowano pokoje jednoosobowe i dwuosobowe, które dzięki temu mają także wyższy standard. Na studentów w nowym roku akademickim czeka po 220 miejsc w Domach Akademickich Cebion i Dodek oraz 360 na Felinie – wyjaśnia Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – W trakcie przygotowania jest szczegółowe zarządzenie dotyczące zasad funkcjonowania Domów Akademickich, które ukaże się w najbliższych dniach – dodaje.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

KUL z ostateczną decyzją, jak będzie wyglądało życie w akademikach wstrzymuje się do końca września. – Jesteśmy na etapie przydziału pokoi, ponieważ jest duże zainteresowanie studentów. Regulamin funkcjonowania akademików zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja z pandemią. Mieszkańcy muszą czuć się bezpieczni – zaznacza Monika Stojowska, rzecznik prasowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Wszystkie akademiki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przygotowywane są na powrót studentów. – Budynki nie są wyłączone spod obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych. Zakładamy, że odwiedziny w domach studenckich, szczególnie najbliższej rodziny, będą możliwe, jednak z absolutną pewnością nie mogą się one wiązać ze spotkaniami w dużym gronie osób – zaznacza Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UMCS o zasadach funkcjonowania akademików poinformuje we wrześniu. – Wtedy zostanie wydane stosowne zarządzenie odnośnie funkcjonowania domów studenckich. Na ten moment mogę dodać, że ze względów epidemicznych ograniczyliśmy liczbę kwaterowanych osób w poszczególnych domach studenckich naszej uczelni. Średnie obłożenie akademików w zbliżającym się roku akademickim wynosić będzie ok. 75% – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Politechnika Lubelska

Nie jest jeszcze wiadomo, jak będą funkcjonować akademiki na Politechnice Lubelskiej. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments