We wtorek (8 października) ruszyła kolejna edycja programu „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”. Z tej okazji w Ratuszu wręczono wyprawki 50 dzieciom zakwalifikowanym do udziału w nim.

W ramach miejskiego programu dzieci uczestniczą we wszystkich zajęciach nieodpłatnie. Prowadzone są one przez trenerów i instruktorów ze Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin. Każdy uczestnik dostaje bezpłatną wyprawkę na zajęcia ufundowaną przez Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie. Kurs nauki pływania trwa 20 godzin. Zajęcia odbywają się na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 23.

– Cieszę się, że zaczynamy kolejną edycję programu. To bardzo ważne, by zachęcać najmłodszych do aktywności fizycznej – mówi radna Marta Wcisło, inicjatorka programu.

Do VIII edycji programu zakwalifikowano 50 dzieci w wieku sześciu lat uczęszczających do czterech przedszkoli oraz do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej: Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 50, Przedszkole nr 54 w Lublinie, Przedszkole nr 59 oraz Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 23.

Program współorganizowany przez Miasto Lublin i Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin z inicjatywy Marty Wcisło, wiceprzewodniczącej Rady Miasta Lublin.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments