W sobotę (16 października) w Domu Kultury LSM zagrają lubelscy muzycy w ramach 11. edycji Lublin Blues Session. Na scenie zobaczymy Łukasza Jemiołę, Adama Bartosia, Wojtka Cugowskiego i zespół Teksasy. Początek o godzinie 18.

Koncerty rozpocznie akustycznie Łukasz Jemioła. Muzyk wydał właśnie swoją trzecią płytę pt. „Dziękuję” z autorskim materiałem. Artysta w swoim solowym występie zaprezentuje utwory zaaranżowane na oryginalne instrumenty, między innymi charakterystyczną dla bluesa gitarę lap steel.

Następnie zagra i zaśpiewa swoje autorskie utwory Adam Bartoś, który wystąpi z zespołem. Usłyszymy utwory w klimacie rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, bo jest to materiał przygotowywany na nową płytę artysty.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ grupy Teksasy i Wojtka Cugowskiego. Po latach muzycy zdecydowali się powrócić do wspólnego grania, bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo-rockowych. W programie znajdzie się materiał z nowo nagranej płyty, która ukaże się w najbliższym czasie.

Przed koncertami będzie część edukacyjna Lublin Blues Session, czyli wystawę fotografii „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” i spotkanie z jej autorem – Zbyszkiem Jędrzejczykiem. Wystawa towarzyszyła wielu prestiżowym festiwalom bluesowym w Polsce. Zawiera głównie koncertowe ujęcia czołowych amerykańskich muzyków bluesowych, ale nie brakuje też artystów brytyjskich i naturalnie polskich.

Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety możecie nabyć w cenie 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu na stronie eBilet.pl oraz stacjonarnie w Domu Kultury LSM od godziny 17.

Każdy uczestnik koncertu otrzyma gratis płytę „Lublin Blues Session 2011”, która została wydana podczas pierwszej edycji wydarzenia w 2011 roku. Płyta prezentuje utwory lubelskich zespołów i muzyków bluesowych.

Program

godz. 18:00 – „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” – wystawa fotografii koncertowej Zbyszka Jędrzejczyka i spotkanie z autorem

godz. 19:00 – koncerty „LUBLIN BLUES SESSION 2021”: Łukasz Jemioła, Adam Bartoś, Teksasy & Wojtek Cugowski

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments