Lublin Bolesława Prusa – to wydarzenie, które zagości na placu Litewskim w piątek (20 sierpnia). Będzie można zarówno wysłuchać koncertu muzyki poważnej, jak i wziąć udział w spacerach oraz warsztatach.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa, bo wydarzenie odbędzie się właśnie w dzień urodzin pisarza. Tego dnia odbędą się koncerty muzyki klasycznej, między innymi koncert fortepianowy, a także wspólne czytanie twórczości Prusa, warsztaty dla najmłodszych oraz pierwszy spacer śladami wielkiego pisarza.

Pierwszy spacer rozpocznie się o godzinie 12:30. Uczestnicy wyruszą sprzed Trybunału Koronnego. Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.

O godzinie 14.00 odbędzie się koncert inauguracyjny przy kawiarni na placu Litewskim. Oprócz muzyki klasycznej będziemy mogli wziąć udział w czytaniu twórczości Prusa, jak i
warsztatach.

Dodatkowo przez cały tydzień będą odbywały się spacery tematyczne z cyklu „Spacer Śladami Bolesława Prusa”. Organizatorzy oprowadzą uczestników po miejscach bezpośrednio związanych z autorem. Każdemu uczestnikowi wręczony zostanie również specjalnie opracowany, ilustrowany przewodnik po Lublinie oraz personalizowane torby z cytatami pisarza.

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie webinar tematyczny o Bolesławie Prusie. Udział w spacerach jest bezpłatny, obowiązują zapisy internetowe. Zapisać się możecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments