Od piątku (7 maja) do niedzieli (9 maja) będziemy mogli nabyć regionalne potrawy, jak i rękodzieło w ramach kolejnego Jarmarku Tradycji na ulicy Szambelańskiej. Wystawcy będą czekać na mieszkańców od godziny 10.

– W tym roku tak jak w ubiegłym jarmark będzie co tydzień w piątek, sobotę i niedzielę. Myślę, że w tym roku tych wystawców będzie jeszcze więcej, bo nowa inicjatywa została przyjęta bardzo pozytywnie – przyznaje Marek Poznański, manager Śródmieścia.

Jarmark Tradycji na ulicy Szambelańskiej po raz pierwszy pojawił się w ubiegłym roku. Funkcjonował wtedy głównie w okresie wakacyjnym. Jarmark to nie tylko dobra okazja do tego, by poznać i spróbować oryginalnych, regionalnych potraw, takich jak lubelskie cebularze, sery czy pierogi, ale też wsparcie dla lokalnych twórców.

– Myślę, że mieszkańcy i turyści są spragnieni takich miejsc i inicjatyw, na których mogą zaopatrzyć się w lokalne produkty – uważa Poznański.

Wśród potraw znajdują się również dżemy, miody i oscypki. Kupić można również kwas chlebowy. Dodatkowo lubelscy twórcy oferują szeroki wybór ręcznie robionej, różnorodnej biżuterii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments