Trwa akcja zimowego utrzymania miasta. W kulminacyjnym momencie akcji, w nocy z 24 na 25 grudnia, na jezdniach pracowało 31 dużych oraz 13 mniejszych pługosolarek. Tej nocy oczyszczono ponad 500 tys. m2 chodników, schodów i kładek dla pieszych.

Z uwagi na opady śniegu akcja zimowego utrzymania miasta rozpoczęła się w nocy z 23 na 24 grudnia. Polegała ona na odśnieżaniu ulic i chodników objętych stałym utrzymaniem. Dodatkowo, dodatnie temperatury w ciągu dnia, z godziny na godzinę wpływały na poprawę warunków na lubelskich drogach.

Warunki pogodowe ponownie uległy pogorszeniu w nocy z 24 na 25 grudnia. Opady deszczu w połączeniu z minusową temperaturą spowodowały oblodzenie jezdni i chodników. Tym samym prace koncentrowały się na zapewnieniu bezpiecznych warunków na drogach poprzez posypywanie jezdni solą, a chodników piachem. Celem prac było doprowadzenie do uzyskania czarnej nawierzchni na głównych ciągach komunikacyjnych oraz uszorstnienie nawierzchni chodników objętym stałym utrzymaniem.

Stan ulic oraz chodników jest na bieżąco kontrolowany, jednak cykliczne rozmarzanie nawierzchni w dzień, a następnie zamarzanie nocą powoduje konieczność ponawiania prac utrzymaniowych.

Akcja zimowego utrzymania miasta objęła również tereny poza pasem drogowym, m.in. na deptaku i placu Litewskim oraz na alejkach w wąwozach i parkach (m.in. Ogród Saski, Park Ludowy).

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Fot. Urząd Miasta Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments