W sobotę (27 kwietnia) odbędzie się spacer fotograficzny śladami Edwarda Hartwiga. Podczas wyprawy będzie można odwiedzić miejsca szczególnie chętnie przez fotografa uwieczniane, a także posłuchać ciekawej historii jego życia.

Stare Miasto, dzielnica żydowska, Podzamcze to miejsca, w których wybitny lubelski fotograf, Edward Hartwig, widział ogromny potencjał. To właśnie stamtąd pochodzą jego najpiękniejsze zdjęcia, w których zaklęta została historia dawnego Lublina. A już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, można będzie wyruszyć na tematyczny spacer po tych i wielu innych lokalizacjach uwiecznionych przez Hartwiga na starych kliszach.

Spacer poprowadzi Roman Krawczenko, który jako jeden z nielicznych fotografików w Polsce tworzy fotografie na szkle. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 w Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury, w Zaułku Hartwigów przy Kowalskiej 3. Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy online: https://forms.gle/BsDE6AH5n6eZ8Hiu9.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments