W poniedziałek (22 czerwca) w Galerii Labirynt odbyło się spotkanie podsumowujące prace nad walką Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Nasze miasto znalazło się w ścisłym finale konkursu obok takich miast jak: rosyjski Kazań i rumuńskie Baia Mare.

– Na jesieni 2019 roku przedstawiciele miasta, jak i organizacji pozarządowych dyskutując wpadli na pomysł ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. W marcu okazało się, że Lublin dostał się do ścisłego finału – wyjaśnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Spotkanie było również okazją do rozmowy o działaniach młodzieży i dla młodzieży w naszym mieście. Te informacje zostaną wykorzystane przy tworzeniu ostatecznej wersji aplikacji związanej z ubieganiem się o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

 Tytuł ten jest przyznawany od 2009 roku miastom, które wykazują najbardziej innowacyjne podejście w zakresie współpracy i włączania młodzieży.

O aplikacji

Aplikacja składa się z 71 działań, które zostały wybrane z około 220 różnych propozycji. Wybrane elementy zostały natomiast podzielone na trzy obszary: Miasto dla Młodzieży, Młodzież dla Miasta oraz Miasto i Młodzież. Wśród głównych propozycji znalazły się działalność domów kultury, lubelskie festiwale, jak i wydarzenia w dzielnicach.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments