Ponad 1,6 tony ubrań oraz 106 kilogramów środków czystości udało się uzbierać w ramach akcji „Szafa dobrych uczynków”, organizowanej przez Ikeę i Skende. Rzeczy zostały przekazane do Centrum Wolontariatu w Lublinie, skąd trafią do samotnych mam, osób będących w kryzysie bezdomności i ubogich.

Przez 3 tygodnie mieszkańcy regionu mieli okazję, aby przynieść do Ikei i Skende ubrania, których już nie używają. Wszystkie znalazły swoje miejsce w „Szafie dobrych uczynków”. Zbierana była odzież damska, męska i dziecięca, ale także kosmetyki. Łącznie udało uzbierać się 120 worków z ubraniami, o wadze 1 618 kg, a także 106 kg środków czystości.

– Zainteresowanie akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Codziennie opróżnialiśmy szafę, aby zrobić miejsce na kolejną partę ubrań i innych produktów. Dziękujemy za każdą rzecz i tak pozytywny odbiór inicjatywy. Planujemy, aby organizować ją cyklicznie – mówi Agnieszka Chomicz–Pietrzak, specjalista ds. marketingu sklepu Ikea w Lublinie.

Dodatkowo w ramach akcji Ikea przekazała także 5 szaf, które przydadzą się w przechowywaniu i organizacji ubrań. Skende z kolei ufundowało zapas produktów higienicznych. Segregacją i rozdysponowaniem przedmiotów do potrzebujących zajmie się Centrum Wolontariatu w Lublinie.

– Pomimo, tego że staramy się organizować zbiórki ubrań dość regularnie, ludzie, którymi się opiekujemy stale potrzebują naszego wsparcia. Inicjatywa SKENDE i IKEA to przykład tego, że razem możemy więcej! To wspaniałe, że ludzie tak chętnie dzielą się z innymi. Dziękujemy! – mówi Justyna Orłowska, prezes Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Już niedługo w jednej ze stref wypoczynkowych SKENDE ruszy specjalny punkt, w którym mieszkańcy będą mogli poznać inne przykłady działań zgodnie z ideą „sharing economy” i zrównoważonego rozwoju.

Fot. Skende Lublin/materiały prasowe

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments