Beata Falińska jest lublinianką zafascynowaną kulturą naszego miasta. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach, a swoją pasją postanowiła zarazić również mieszkańców tworząc Facebookową grupę pod nazwą Głodni Kultury ♥ Lublin. Oficjalnie grupa funkcjonuje od 2 tygodni.

– Pomysł na grupę miałam już dawno temu i jestem w szoku, że nikt wcześniej na taki pomysł jeszcze nie wpadł! Kultura kojarzy się ludziom bardzo poważnie, a przecież każdy znajdzie w niej coś dla siebie – stwierdza Beata Falińska. – Nie mam grupy odbiorców, do której chciałabym konkretnie trafić. Najlepiej żeby to byli wszyscy zainteresowani lubelską kulturą – dodaje.

W grupie każdy członek może zaproponować wyjście na ciekawe wydarzenie kulturalne. Wtedy po wymianie opinii grupa może się na nie wybrać wspólnie. Lublinianka poprzez tę grupę chce promować nie tylko lokalną kulturę, ale i instytucje kultury. – Na początku myślałam, że będziemy chodzić na wystawy, seanse i wernisaże, czyli wszędzie tam gdzie można pójść i później o tym porozmawiać. Z czasem, jeśli uda nam się rozrosnąć, to się też pewnie – podkreśla pani Beata.

Beata Falińska podkreśla również, że jej ulubionym miejscem lubelskiej kultury jest budynek Centrum Spotkania Kultur. – Chyba dlatego, że się tam gubię! (śmiech). Mamy za sobą już pierwsze spotkanie zapoznawcze i drugie wyjście do Galerii Labirynt na wystawę „Jesteśmy Ludźmi”. Wystawa jest bardzo aktualna – tłumaczy swój wybór.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments