Kompleksowe szkolenie piłkarzy od najmłodszych lat – to główny cel porozumienia, jakie zostało zawarte pomiędzy Klubem Sportowym Lublinianka a Akademią Piłkarską Bronowice. To nowy rozdział w historii obu klubów i pierwsza tego typu umowa na futbolowej mapie miasta

Historia Lublinianki sięga już blisko 100 lat, a przez klub przewinęło się kilka pokoleń zawodniczek i zawodników. Z Lublinianką związany był między innymi legendarny Kazimierz Górski, który przez w 1963 roku wprowadził drużynę do II ligi. Wychowankami klubu są tacy zawodnicy jak Arkadiusz Onyszko, Jakub Wierzchowski, czy Tomasz Brzyski, którzy z powodzeniem występowali w najlepszych krajowych i zagranicznych drużynach, a także w reprezentacji Polski. To wzory dla ponad 400 młodych piłkarzy, którzy trenując obecnie w Lubliniance, marzą o występach na światowych stadionach.

Natomiast Akademia Piłkarska Bronowice rozpoczęła swoją działalność w 2016 roku, bardzo szybko budując markę i jakość szkolenia w najmłodszych kategoriach wiekowych. Obecnie na zajęcia piłkarskie uczęszcza tam blisko 200 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 11 lat, co stanowi ogromny kapitał na przyszłość.

Dzięki umowie, roczniki kończące przygodę z bronowickim klubem, będą przechodzić do Lublinianki, w barwach której rozpoczną rywalizację w kolejnych grupach wiekowych.

– Naszym celem jest wychowywanie młodzieży przez sport oraz kształtowanie właściwej postawy i nawyków od wczesnych lat – podkreśla Krzysztof Gil, prezes Lublinianki. – Akademia Piłkarska Bronowice jest gwarantem znakomitej jakości współpracy na tym polu. Jest świetnie zarządzana i prezentuje zbieżną z naszą koncepcję kształcenia młodzieży.

Zadowolenia nie kryje również Arkadiusz Kozłowski, prezes Akademii Piłkarskiej Bronowice. – To sukces całego środowiska piłkarskiego w Lublinie. Tym projektem udowadniamy innym, że relacje między drużynami mogą być budowane na bazie porozumienia i pozytywnych wyników dla obu stron – tłumaczy.

Obaj działacze podkreślają również, że o konkretnych efektach będzie można powiedzieć dopiero po upływie dłuższego czasu, jednak już dziś są pewni, że beneficjentami projektu staną się przede wszystkich młodzi wychowankowie obu klubów. Wielu z nich było obecnych również podczas piątkowego spotkania z działaczami i trenerami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments