W piątek (5 lutego) Marek Andrzejewski oddał w ręce swoich fanów nowy utwór. „Ludzie się gubią”, bo o nim mowa pochodzi z wydanej w ubiegłym roku płyty „Wariactwo” i jest pewnego rodzaju zapisem refleksji z czasów pandemii.

Utwór pochodzi z wydanej w 2021 roku płyty „Wariactwo. – W jej nagraniu wzięli udział Aleksandra Dąbrowska, Aleksandra Rudzińska (chórki), Jarosław Spałek (trąbka, flugelhorn), Marek Andrzejewski (tekst, muzyka, gitara akustyczna, śpiew) oraz producent i aranżer całości Michał Andrzejewski (instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, gitara akustyczna, bas, programowanie midi) – wylicza Marek Andrzejewski, muzyk i wokalista.

Utwór jest rodzinną produkcją. – Cała płyta jest właśnie taka. Teledysk do piosenki powstawał przez kilka ostatnich tygodni i zawiera różne archiwalne zdjęcia z koncertów i nagrań studyjnych – zaznacza muzyk.

Piosenka natomiast opowiada o naszym zagubieniu we współczesnym świecie. – O bezradności wobec niezrozumiałych zmian w zwyczajnym życiu, które przestaje być zwyczajne. O bezradności wobec urzeczowienia człowieka. Mówi o poszukiwaniu tego, co jest naprawdę ważne. O potrzebie omijania fałszywych celów i wartości. Piosenka jest zapisem refleksji z czasów zarazy – podsumowuje artysta.

Marek Andrzejewski lubelskiej publiczności jest kojarzony z Lubelską Federacją Bardów, z którą koncertuje w całym kraju. Jest poetą, pieśniarzem i kompozytorem. Pochodzi z Lublina i jest absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Obecnie artystę możemy usłyszeć również w wyjątkowych koncertach z synem – Michałem Andrzejewskim.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments