Nie żyje Witold Paszt, założyciel zespołu Vox

0
284
Fot. Witold Paszt/ Instagram

W piątek (18 lutego) w wieku 68 lat zmarł pochodzący z Zamościa muzyk Witold Paszt, założyciel zespołu Vox. Informację o jego śmierci potwierdziła rodzina artysty.

„Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa” – czytamy w oświadczeniu rodziny Witolda Paszta, które opublikowano w sobotę na Instagramie artysty.

„Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane” – napisała rodzina artysty.

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 r. w Zamościu. Karierę rozpoczął w 1977 roku w założonej przez siebie grupie Victoria Singers, a rok później założył zespół Vox.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments