„Witaj mnie” – taki tytuł nosi najnowszy singiel i zarazem zapowiadana na ten rok debiutancka płyta Magdy Welc, młodej wokalistki i zwyciężczyni programu „Mam Talent”. Premiera singlowego utworu odbyła się we wtorek (24 maja) na kanale artystów. Premiera całej płyty miała miejsce w piątek (27 maja)

Na krążku znalazło się w sumie 10 utworów, z których cztery („Między słowami”, „Nie patrzę wstecz”, „Wystarczy jeden uśmiech” i „Przyjacielu”) wydane zostały już wcześniej jako single promujące nadchodzący krążek. Piosenkę „Witaj mnie” artyści wybrali na singiel, ponieważ jest on utworem wielopłaszczyznowym. Klubowy beat przeplata się tu z lekką melancholią, a tekst przepełniony jest poetyką.

Na debiutanckie wydawnictwo, oprócz czterech już wymienionych, składa się jeszcze sześć premierowych utworów. Bardzo różnorodne w charakterze, ale spójne w brzmieniu. Wszystkie je łączy charakterystyczny głos Magdy w wielu ciekawych odsłonach. Znalazły się tu utwory w klimacie klubowym, jak tytułowe, bardzo zmysłowe „Witaj mnie” albo bardziej życiowe „Ranimy się”, czy znane już słuchaczom „Między słowami”. Są tutaj również utwory pełne romantyzmu, jak np. „Uciekam”, czy emocjonalne, śpiewane wyłącznie pod piano „Niechciane my”. Piąta w kolejności piosenka na płycie nosi tytuł „Wesołe miasteczko”. Poruszający utwór, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Inspiracją jego warstwy tekstowej były ostatnie tragiczne wydarzenia w Ukrainie, a tytuł w bardzo przewrotny sposób odnosi się właśnie do tej sytuacji.

Płytę wieńczy energiczny, wpadający w ucho utwór pt. „Neony” nawiązujący swoim brzmieniem do lat 80. Niespodzianką jest, że tym razem role zostały odwrócone i zaśpiewany został przez Mariusza, Magdę zaś usłyszymy tu w chórkach. Tematyka utworów w większości skupia się wokół relacji i uczuć, stanowi też artystyczną odpowiedź na rzeczy dziejące się obecnie wokół nas.

– To dla mnie szczególnie ważny moment, o którym marzyłam od najmłodszych lat i w końcu ten sen się spełnia. Już jest…moja pierwsza płyta. “Witaj mnie” zawiera 10 utworów, które tworzą wyjątkowy klimat. Każdy utwór jest dla mnie bardzo szczególny i niesie ze sobą wielkie emocje. Mam nadzieję, że słuchając ich, wy również je poczujecie i przeniesiecie się razem ze mną w tę niezwykłą muzyczną podróż. Miłego słuchania! – przyznaje Magda Welc, wokalistka.

Do wszystkich piosenek singlowych nagrane zostały teledyski, które są dostępne na kanale YouTube artystki. W wizualnej stronie najnowszego singla „Witaj mnie” oprócz twórców zaangażowani zostali po raz kolejny tancerze ze studia UDS Dance Studio.

– Pracując wiele lat dla różnych artystów, komponując i aranżując dla nich utwory, w pewnej chwili poczułem, że chcę stworzyć coś dla siebie. To mój pierwszy taki osobisty projekt, a jako producent nie zastanawiałem się długo, z kim chciałbym go tworzyć. Magdę znałem od dawna, wiedziałem, że mamy podobne wyczucie muzyczne, więc było to dość naturalne. Wiedziałem, że razem stworzymy wyjątkową płytę, jaką „Witaj mnie” jest dla nas – mówi Mariusz Ostański, producent.

Swój wkład w finalny kształt utworów wnieśli również autorzy tekstów: Wojciech Byrski(3). Danuta Nowakowska-Bartłomiejczyk (1,9), Andrzej Herzberg (4), Izabela Rybak(6,8), Marek Kowalewski (10) oraz Mariusz Ostański (2,5,6,7,10).

Fot. Materiały promocyjne artystki

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments