Po zimowej przerwie wkrótce ruszają pokazy multimedialnej fontanny na placu Litewskim. W maju zaplanowano 9 pokazów, które będą odbywać się w piątki i soboty o godz. 21.30.

Większa ilość pokazów będzie miała miejsce przy okazji dużych festiwali czy wydarzeń kulturalnych organizowanych w Lublinie. Planowane jest wprowadzenie nowych pokazów latem, kiedy mieszkańcy spędzają więcej czasu w przestrzeni miejskiej, a Lublin licznie odwiedzają turyści.

Pokazy przy fontannie w Lublinie
Pokazy przy fontannie w Lublinie

W 2018 zostały przygotowane nowe, multimedialne pokazy z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Ich tematyka prezentować będzie lubelską opowieść o wolności, ze szczególnym uwzględnieniem tych wydarzeń, które zostały zainicjowane w naszym mieście, a następnie miały wpływ na procesy niepodległościowe w Polsce.

Pokazy przy fontannie w Lublinie
Pokazy przy fontannie w Lublinie

Wstępnie zaplanowanych jest około 40 pokazów do końca września. Na razie miasto przedstawiło harmonogram na maj.

MAJOWE POKAZY

1. czwartek (3 maja), godz. 21.30 – „Sen o mieście”/ Sezon Lublin
2. piątek (4 maja), godz. 21.30 – Historia pl. Litewskiego na wesoło / Sezon Lublin
3. sobota (5maja), godz. 21.30 – Wydarzenia kulturalne/ Sezon Lublin
4. piątek (11 maja), godz. 21.30 – Historia Pl. Litewskiego na wesoło
5. sobota (12 maja), godz. 21.30 – Sen o mieście
6. piątek (18 maja), godz. 21.30 – Sen o mieście
7. sobota (19 maja), godz. 21.30 – Wydarzenia kulturalne
8. piątek (25 maja), godz. 21.30 – Sen o mieście
9. sobota (26 maja), godz. 21.30 – Historia pl. Litewskiego na wesoło

Pokazy przy fontannie w Lublinie
Pokazy przy fontannie w Lublinie

OPIS POKAZÓW MAJOWYCH

“Historia Placu Litewskiego na wesoło”– to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Sen o Mieście” – to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” – to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych w Lublinie. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments