Na długi weekend Muzeum Zamoyskich w Kozłówce przygotowało wiele atrakcji. Wystawy, koncerty i dobra muzyka z pewnością zachwycą amatorów sztuki.

W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce długi weekend potrwa ponad tydzień, bo rozpoczyna się już w sobotę, 27 kwietnia. Będą specjalne wystawy, wykłady, pokazy i koncerty, których żaden szanujący się miłośnik historii i sztuki nie może odpuścić. Warto także skorzystać z możliwości bezpłatnego udziału w wydarzeniach.

Slow Art Day w Kozłówce | 27 kwietnia

W ostatnią sobotę kwietnia będzie można zapoznać się z obrazem „Alegoria powonienia”. Z okazji Dnia Wolnej Sztuki (Slow Art Day) w Kaplicy Pałacowej wystawiona zostanie reprodukcja dzieła z objaśnieniami jego detali, zaś oryginalny obraz będzie można zobaczyć w Salonie Czerwonym podczas zwiedzania pałacu. Wstęp do Kaplicy Pałacowej jest bezpłatny.

Obraz „Alegoria powonienia” został wybrany w związku z motywem przewodnim tego wydarzenia, którym w tym roku jest miłość. Płótno pochodzi z XVI w. i wykonane zostało w Wenecji. Przedstawia klasyczny przykład personifikacji zmysłu węchu – jako młodej kobiety w antycznych szatach z przynależnymi atrybutami – kwiatami i psem. Dawniej takie przedstawienie było także symbolem pory wiosennej, siły natury i miłości.

WYSTAWA „1949–2019 Stale o Nowej Hucie” | od 30 kwietnia

Od 30 kwietnia w Galerii Sztuki Socrealizmu będzie gościła wystawa „1949–2019 Stale o Nowej Hucie”. Historia przemysłowej dzielnicy przedstawiona zostanie w ekspozytorach przypominających dawne meblościanki. Otwarciu ekspozycji będzie towarzyszył wykład Macieja Mieziana z Muzeum Krakowa pt. „Nowa Huta to nie tylko socrealizm”.

MUNDUROWA MAJÓWKA | 1–3 maja | 10:00-15:00

Przez trzy dni majówki w kozłowieckim parku nie zabraknie atrakcji prowadzonych przez służby mundurowe. Odbędą się pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego, policyjnego i medycznego. Będzie można wziąć udział w prezentacjach i kursach dotyczących, między innymi, bezpieczeństwa drogowego i pierwszej pomocy.

Ostatniego dnia wydarzeniu będzie towarzyszył IV Ogólnopolski Zlot Akordeonistów z występami, warsztatami i wystawą instrumentów, a także festiwal kuchni polowych, gry i zabawy dla dzieci oraz występy kapel ludowych z Lubartowa i Kamionki. Impreza odwołuje się do „mundurowych” tradycji Kozłówki.

WYSTAWA „450-lecie Unii Lubelskiej. Historia, pamięć, tradycja” | od 27 kwietnia

Z końcem kwietnia w jednej z parkowych alejek zobaczyć można będzie edukacyjną wystawę dotyczącą Unii Lubelskiej.

Wydarzenie jest bezpłatne. Wystawy dostępne są w godzinach otwarcia Muzeum Zamoyskich: wt.- nd. 10:00-16:00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments