Do niecodziennej interwencji doszło w czwartek (15 grudnia) na terenie Dołhobyczowa. Policjanci z miejscowego posterunku otrzymali zgłoszenie, że przy jednym ze sklepów na zimnie i śniegu siedzi papuga falista. Funkcjonariusze zabrali zwierzę na posterunek, nakarmili i ogrzali.

– Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Okazało się, że na zimnie i śniegu pracownik jednego z miejscowych sklepów dostrzegł siedzącą na parapecie papużkę falistą – informuje Edyta Krystkowiak, aspirant sztabowy hrubieszowskiej policji.

Papużka była zziębnięta i wszystko wskazywało na to, że uciekła komuś z domu. Policjanci zabrali ją na posterunek, a następnie nakarmili i ogrzali. Papugi te są bardzo delikatne i wrażliwe na zmiany temperatur więc szybka reakcja pracownika sklepu, a następnie policjantów była w tej sytuacji niezbędna.

Funkcjonariusze ustalili, że papuga należy do 7-letniej Julki, która odebrała swojego pupila z Posterunku Policji w Dołhobyczowie. Szczęśliwa dziewczynka wróciła ze swoim zwierzakiem do domu.

Fot. Policja lubelska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments