W środę (22 czerwca) w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kleeberga 12 A w Lublinie odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem wokół książki Czerwona ziemia. Powieść jest dostępna w księgarniach od 1 czerwca.

Rok 1996. Wiktor Tilszer, młody dziennikarz, przemierza Afrykę wzdłuż i wszerz, przeżywając prawdopodobnie najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej ryzykowną przygodę swojego życia. Rok 2020. Marcin Tilszer, syn uznanego reportera, rusza śladami ojca do Ugandy, jednak nigdy nie dociera do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem. Wiktor musi porzucić dziennikarskie śledztwo, nad którym pracuje jego redakcja, i ruszyć na poszukiwania syna. A w Afryce to, co niemożliwe okazuje się prawdopodobne, a czasem nawet pewne, tropy prowadzą donikąd, zaś podjęte przed laty decyzje niosą za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

Trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony powieść sensacyjna o ojcowskiej miłości, błędach przeszłości i ich konsekwencjach. To powieść sensacyjno-przygodowa o ojcu, który próbuje odkupić swoje winy wobec syna. Ale też opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i Afryce.

Marcin Meller to jeden z najbardziej uznanych polskich dziennikarzy. Jest wieloletnim redaktorem naczelnym “Playboya” i reporterem “Polityki”, a także gospodarzem Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Razem z żoną Anną Dziewit Meller napisał bestsellerowe Gaumardżos! Opowieści z Gruzji. Jest również autorem zbioru reportaży Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe (2013) oraz zbiorów felietonów Sprzedawca arbuzów (2016) i Nietoperz i suszone cytryny (2019).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments