Przed nami jubileuszowa, bo już 10 edycja Meeting Of Styles Poland. Widowiskowe prace writerów będziemy mogli zobaczyć w Lublinie w weekend (1 i 2 sierpnia). Tegoroczne prace będziemy podziwiać zarówno na lubelskich murach, jak i w Pracowni Otwartej LuCreate przy ul. Krakowskie Przedmieście 53 w Lublinie.

Organizując festiwal chcemy pokazać, że graffiti jest jednym z prężnie rozwijających się kierunków sztuki w przestrzeni publicznej. Sukces wcześniejszych edycji potwierdza, że liczba osób zainteresowanych graffiti z roku na rok jest coraz większa i jest duże zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Cieszę się, że w ramach festiwalu po raz drugi prace pojawią się też przed galerią handlową. Dzięki temu wchodzimy z graffiti do przestrzeni miejskiej i pokazujemy, że może być jego integralną częścią mówi Łukasz Kuzioła, przedstawiciel lokalnej grupy Magnifiko, organizującej festiwal.

Meeting of Styles to prawdziwe międzynarodowe święto graffiti. Począwszy od 2002 roku zorganizowano już ponad 1 000 edycji na całym świecie (w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji), w których uczestniczyło 200 tysięcy artystów. Lublin jest jedynym miastem w Polsce, które bierze udział w tym międzynarodowym festiwalu. W tym roku odbędzie się tu jubileuszowa edycja.

W sobotę (1 sierpnia) grafficiarzy spotkacie przed Skende Shopping Center. To właśnie tam, od godziny 10 do 18 będą malować swoje projekty na murze. Natomiast w niedzielę (2 sierpnia) od godz. 11 będą malowane ściany za Muzeum Wsi Lubelskiej.

Lublin to miasto inspiracji, które jest otwarte na kulturę i sztukę. My także doceniamy ich ogromną wartość, dlatego po raz drugi będziemy gościli polską edycję legendarnego festiwalu graffiti “Meeting of Styles” – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor Centrum Handlowego SKENDE Shopping.

W związku z epidemią koronawirusa tegoroczna edycja odbędzie się w reżimie sanitarnym i w zupełnie nowej, zmienionej formule. Dlatego w tym roku zobaczymy tylko krajowych writerów. Dodatkowo liczba uczestników MOS Polska będzie ograniczona do 50 osób, które dostaną indywidualne zaproszenia.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zaplanowali wystawę kolekcjonerskich oraz customowych kenów. Prace będzie można oglądać w Lublinie i we Wrocławiu.

Program

Sobota (1 sierpnia)

10:00-18:00 graffiti jam w SKENDE Shopping (zielone tereny rekreacyjne obok pumptracka)

20:00-22:00 otwarcie wystawy w Pracowni Otwartej LuCreate

22:00 after party w PLENERZE

Niedziela (2 sierpnia)

11:00-18:00 open graffiti jam w przy obwodnicy miasta za Muzeum Wsi Lubelskiej

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments