Ménage á Deux. Nowa wystawa w Galerii Labirynt

0
522

Od piątku (23 października) w Galerii Labirynt będziemy mogli oglądać wystawę Ménage á Deux autorstwa Maurycego Gomulickiego i Karola Radziszewskiego. Otwarcie wystawy zaplanowano na godz. 15.

Ze względu na epidemię koronawirusa nie będzie oficjalnego wernisażu wystawy. Zwiedzać ją jednak będzie można samodzielnie od piątku (23 października) od godziny 15 do 20 aż do 31 grudnia.

Jest to pierwsza wspólna wystawa dwóch twórców, których zainteresowania artystyczne są skrajnie odmienne. Maurycy Gomulicki jest hedonistą i propagatorem Kultury Rozkoszy, dla którego popkultura jest stałym źródłem inspiracji. Natomiast Karol Radziszewski to twórca queerowy działający na rzecz środowiska LGBT+, który wykorzystuje kody kultury popularnej. Wystawa prezentuje punkty widzenia artystów – mężczyzn o różnych orientacjach seksualnych, pokazując, że takie spotkanie jest możliwe.

O artystach

Maurycy Gomulicki mieszka i pracuje w Warszawie oraz Meksyku. Ukończył Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia kontynuował na Universitat de Barcelona, w Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie oraz w Centro Multimedia del Centro Nacional de las Artes w Meksyku. Jest artystą, projektantem, fotografem, kolekcjonerem i antropologiem kultury popularnej.

Karol Radziszewski mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest twórcą filmów, fotografii, instalacji, autorem projektów interdyscyplinarnych, wydawcą magazynów i książek.

Na wystawę wstęp jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments