Miasto Lublin we współpracy z lubelskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, Fundacją 8kolor oraz sklepami zoologicznymi prowadzi zbiórkę na rzecz pupili, które towarzyszą osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Mieszkańcy Lublina, którzy chcą włączyć się w pomoc mogą przekazywać dary na ten cel, w wyznaczonych do tego punktach na terenie miasta.

– Lublin od początku wybuchu wojny realizuje szereg działań pomocowych i solidarnościowych dla obywateli Ukrainy. Bardzo wiele osób opuszcza swój kraj wraz ze swoimi czworonożnymi członkami rodziny, dlatego kolejną formą wsparcia, którą uruchamiamy jest pomoc dla tych zwierząt. Zebrane, a następnie przekazane dary, zwiększą bezpieczeństwo zwierząt, które często przewożone są na rękach lub w torbach, oraz poprawią warunki podczas dalszej podróży. Zachęcam do udziału w akcji – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Najbardziej potrzebne artykułu to pokarm, woda i akcesoria. Ze względu na to, że zwierzęta często przewożone są na rękach lub w warunkach, które grożą ucieczką pupila, w trybie pilnym zbierane są transportery do przewożenia zwierząt, szczególnie tych małych. Opakowania karmy dla psów, kotów, ptaków ozdobnych oraz gryzoni nie powinny być duże, tak by łatwo było je przewieźć. Z kolei woda niegazowana powinna mieć pojemność 250 lub 500 ml. Przydatne są również pojemniki na karmę i wodę o pojemności 1 l, najlepiej metalowe.

Punkty zbiórki, w których można przekazywać dary, wyznaczono w pięciu lokalizacjach na terenie miasta:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, ul. Metalurgiczna 5, w godzinach 10.00-19.00;

Sklep zoologiczny Leopardus, Galeria Felicity, al. Wincentego Witosa 32 , w godzinach 9.00-21.00

Sklep zoologiczny Zoocentrum, ul. Droga Męczenników Majdanka 74L, w godzinach 9.00-17.00;

Sklep zoologiczny Leopardus, Galeria Vivo, al. Unii Lubelskiej 2, w godzinach  9.00-21.00;

Sklep zoologiczny Taurus, ul. Zbożowa 69, w godzinach 11.00-18.00.

Obywatele Ukrainy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na karmę, wodę i wyposażenie dla swoich pupili pod numerami telefonów:  81 466 26 42 lub 500 091 208 (Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie) lub 666 688 43 (Fundacja 8kolor).

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments