Już w tę niedzielę (29 maja) o godzinie 15.00 odbędzie się pierwsze wydarzenie z cyklu letnich spotkań z muzyką „Miasto Słucha”. Jazzowy koncert zagra Michał Iwanek, pianista, kompozytor muzyki do spektakli teatralnych, aranżer i producent muzyczny. Na koncie ma współpracę między innymi z Majką Jeżowską, Mietkiem Jureckim czy Wojtkiem Cugowskim.

Organizatorem poszczególnych eventów kulturalnych jest Fundacja Krajobrazy współpracująca z Browarem Perła. W ciągu kilku dni usłyszymy więc znane utwory muzyki poważnej z repertuaru wielkich kompozytorów, między innymi: Wieniawskiego, Bacha, Haydna, Moniuszki czy Chopina. Te klasyki muzyczne zagrają muzycy związani z lubelską sceną muzyczną. W tym roku oprócz koncertów fortepianowych będzie można posłuchać także gry na skrzypcach i harfie.

Celem cyklu wydarzeń „Miasto Słucha” jest promowanie działań kulturalnych wśród natury i zieleni, co stanowi idealne tło dla wypoczynku publiczności. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne. Wszystkie muzyczne spotkania odbędą się na zielonych terenach Browaru Perła przy ulicy Bernardyńskiej 15 i będą trwać około 50-60 minut. Organizatorzy zapewniają możliwość skorzystania z leżaków. Warto jednak przygotować sobie własne koce i kosze piknikowe.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Program

29 maja – FORTEPIAN / Michał Iwanek – 15:00

5 czerwca – SKRZYPCE / Maksymilian Wosk – 15:00

26 czerwca – HARFA / Anna Ciszyńska – 15:00

3 lipca – FORTEPIAN / Karolina Tomaszewska – 15:00

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments