Miasto wypromuje młodych i kreatywnych twórców

0
196

Pomoc w działaniach promocyjnych, w tym produkcja klipów i vouchery w wysokości 4 tys. zł, czekają na młodych twórców z sektora kreatywnego w Lublinie. Startuje projekt „Kreatywni”, który wesprze działalność osób w wieku 18-30 lat. Nabór zgłoszeń potrwa do 19 października.

– Przemysł kreatywny to sektor na styku kultury, sztuki, IT, rzemiosła i nowych mediów. Jako miasto podejmujemy inicjatywy, które mają docenić rolę jego przedstawicieli dla rozwoju gospodarki i życia kulturalnego w Lublinie. Oferujemy wparcie integracji środowiska, wzmacnianie więzi kooperacyjnych między podmiotami z branż kreatywnych a innymi sektorami, pomoc w zdobywaniu wiedzy biznesowej oraz wsparcie promocyjne i finansowe. Rozwijamy także różnego rodzaju kreatywne przestrzenie. Kolejnym działaniem wpisującym się w tę ideę jest projekt dedykowany młodym, który powraca na mapę Lublina i uzupełnia listę wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Udział w konkursie wziąć mogą osoby, które zajmują się filmem, video i multimediami, muzyką, telewizją, radiem, wydawnictwem, grami wideo i oprogramowaniem, rzemiosłem i rękodziełem, architekturą, brandingiem i działaniami reklamowymi lub designem oraz modą. Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób mieszkających na terenie Lublina do ukończenia 30 roku życia. Ma charakter otwarty, co oznacza, że nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, by wziąć w nim udział, a zgłoszeń mogą dokonać sami zainteresowani, jak i osoby trzecie. Do formularza zgłoszeniowego online należy dołączyć link do portfolio z pracami, na podstawie których Komisja wyłoni dziesięciu finalistów projektu, biorąc pod uwagę innowacyjność i oryginalność prowadzonej działalności, jej zasięg, różnorodność oraz walory artystyczne.

Projekt „Kreatywni” oferuje wsparcie młodym twórcom, należącym do sektorów priorytetowych lokalnej gospodarki, poprzez prezentację ich sylwetek oraz działalności. Nagrodami w konkursie, obok voucherów o wartości do 4 tys. zł zł brutto, jest udział w dedykowanej sesji zdjęciowej i reportażu, dotyczącym prowadzonej działalności, a także produkcja klipu promocyjnego i popularyzacja zwycięzców w social mediach oraz na stronach internetowych organizatora oraz partnerów projektu. Podczas Gali Finałowej podsumowującej projekt „Kreatywni” wszyscy nagrodzeni odbiorą statuetki i nagrody.

Nabór do projektu rusza 19 września i potrwa miesiąc. Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin projektu dostępne są na stronie przedsiebiorczy.lublin.eu.

Partnerami projektu są Centrum Kultury w Lublinie oraz Fundacja Rozwoju Designu LuCreate.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments