Już w piątek (16 listopada) w Centrum Kultury w Lublinie rusza 22. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Przez 10 dni będziemy mieli okazję podziwiać artystów z całego świata, którzy za pomocą ruchu opowiedzą historie budzące wiele emocji. Jeżeli zastanawiacie się, która grupa zasługuje na waszą uwagę, niżej prezentujemy nasz subiektywny ranking.

Pierwszy pokaz, w Centrum Kultury, rozpocznie się o godzinie 19. W przygotowanej przez Colleen Thomas choreografii „ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy” wystąpią tancerze z USA, Polski, Ukrainy i Białorusi. Ten sam pokaz zobaczymy również w sobotę (17.11) o godz. 21

AILEY II

Artyści wystąpią w czterech choreografiach: „Where tere are tounges” z muzyką o złożonej rytmice, której hasłem będzie „wszyscy jesteśmy na tej Ziemi razem”, „Road to one” opowiadającej o tym, co pozostawimy po sobie i co możemy pokazać przyszłej generacji, „The hunt” stworzonej dla sześciu mężczyzn opowiadających o ludzkiej naturze i ekscytacji łowami oraz „Revelations” o najsilniejszych emocjach drzemiących w duszy człowieka.

sobota (17.11) godz. 18

niedziela (18.11) godz. 18

Centrum Spotkania Kultur

WOJCIECH MOCHNIEJ WE_SELLE

Projekt multimedialny, który wykorzystuje różne techniki tańca współczesnego, performansu i improwizacji. Głównym punktem spektaklu jest ceremonia zaślubin. Która pokaże przekrój osobowościowy weselników i ich skomplikowane relacje.

niedziela (18.11) godz. 21

Centrum Kultury

FIDGET

Spektakl „The Backyard” za sprawą dwojga tancerzy Megan Bridge i Beau Hancocka proponuje świadome podejście do czasu, przestrzeni i ludzkiej relacji. Zobaczymy 45 minutową improwizację duetu z USA.

Piątek (23.11) godz. 18 i 20.30

Centrum Kultury

LINDA HAYFORD – INSIEDE OUT „Shapeshifting”

Dwa solowe pokazy tancerek z Francji i Hiszpanii. NURIA odniesie się w swojej choreografii do analizy dwóch zjawisk na YouTube: cover dance i technik jogi. Debiutancki pokaz Lindy silnie pobudzi naszą wyobraźnię wykorzystując technikę Popingu.

Piątek (23.11) godz. 19

Centrum Kultury

ALONZO KINF LINNES BALLET

Tancerze wystąpią w dwóch choreografiach. „Art songs” ukaże nam jak głos i użycie poezji może być środkiem duchowego wyrazu człowieka, a „Figures of speech” opowie o wykorzystaniu potęgi tkwiącej w wymierających językach z wykorzystaniem tubylczych pieśni.

Sobota (24.11) godz. 18

Centrum Spotkania Kultur

FOUAD BOUSSOUF

Choreografia opierająca się na rytmie. Podczas spektaklu „Nass” siedmiu francuskich mężczyzn zmiksuje na naszych oczach hip-hop i tańce tradycyjne.

Sobota (24.11) godz. 20.30

Centrum Kultury

Podczas wydarzenia wystąpi również wielu solistów, duetów i grup na scenie Centrum Kultury:

* We wtorek (20.11) o godz. 18 zobaczymy Olgę Labovkinę „In/Way/Out” oraz duet Baf Dance company „SOS” w choreografiach o przemijaniu i metaforze „życia jako tańca”.

* W środę (21.11) wystąpi Anna Nowicka „Raw light” i Katarzyna Sitarz „Per-Sona”. Artystki przedstawią na scenie próby nadania formy nieustannie zmieniającemu się doświadczeniu i nieuchwytności. Tancerki wystąpią o godz. 18.

* W czwartek (22.11) na scenie pojawią się Valeria Khripatch „Tragikomedia. Od A do B”
Olga Labovkina „Don’t name me”, Adi Weinberg-Prejna „Babie lato” / „Indian Summer”, Structurers „Hunters. Futuristic imagination about time.” I Inna Aslamova „Something about us”. Ich pokazy rozpoczną się o 18.

* W niedzielę (25.11) o godz. 19 sceną zawładną polscy artyści: Ilona Gumowska „Moira”, Agnieszka Janicka „Lead me”, Jarosław Mysona „Stonewall Inn”, Jakub Lewandowski „Melancholia”, Pracownia Tańca Pryzmat „zeSTROjeNIE”, Łukasz Zgórka „Jak rozebrałem tęczę, czyli sprawdzam grunt”, Katarzyna Leszek/Wojciech Furman „(nie)wiara”, Magda Skowron „Więcej” i Monika Pluta/Olga Blachnierek „Nie(perfekcyjna)”.

Podczas wydarzenia odbędą się również imprezy towarzyszące. Znajdą się wśród nich interaktywne instalacje, warsztaty pisania o tańcu, warsztaty choreograficzne oraz pokazy filmowe w Kinie Centrum Kultury.

Bilety na występy teatrów tańca kosztują 25 zł normalny, 15 zł ulgowy oraz 300 zł karnety. Na spektakle Ailey II oraz Alonzo King Lines Ballet bilety można kupić od 30 zł. Na seanse filmowe, wystawy i spotkania wstęp jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments