Rozbrykane koziołki, kuce szetlandzkie, a nawet sztuczna krowa do dojenia! Zwierzaki, które na co dzień żyją w zagrodach zawitają w ten weekend do hali Targów Lublin w ramach „Rewii Zwierzaki z zagrody”.

To pierwsze takie wydarzenie po tej stronie Wisły. W ten weekend (17-18 listopada) od godz. 10 hala targowa zamieni się w wiejską zagrodę. Podczas imprezy zobaczymy krowę Milkę, niesforne kury oraz konie rasy huculskiej. Na imprezie pojawią się zwierzęta na co dzień zamieszkujące wiejskie gospodarstwa.

Wszystkie zwierzęta parzystokopytne uczestniczące w rewii mają przyjazne usposobienie i są przygotowane do pracy z dziećmi. Niektóre z nich pomagają również w hipoterapii, rehabilitacji. Będzie można również porozmawiać z terapeutą z ośrodka hipoterapeutycznego.

Rewię w Lublinie odwiedzą również goście specjalni. Owce kameruńskie, lama Oponka i południowoamerykańskie alpaki. Gwoździem programu będą zawody dojenia sztucznej krowy, które będą odbywały się w trakcie trwania wydarzenia.

Podczas weekendu w Targach Lublin odbędzie się też Pierwsza Klubowa Wystawa Królików Nowozelandzkich oraz innych ras, którą zorganizuje Klub Królików Nowozelandzkich. W mieście będziemy gościć ponad 40 hodowców tych puchatych zwierzątek wraz z towarzyszami.

Na miejscu będzie też wydzielona strefa ptactwa ozdobnego i gołębi, na której hodowcy zaprezentują ponad 50 ras. Zobaczymy m.in. perliczki, zielononóżki, brodacza watermalskiego, gęś tuluską i kaczkę ruańską.

Na wystawie pojawią się też zwierzęta ze schroniska oraz Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierzą EX LEGE, która odpowie na pytania dotyczące adopcji, metod chowu różnych gatunków i sterylizacji.

Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł normalny oraz 8 zł ulgowy. Rodziny mogą liczyć na zniżki. Dzieci do 3 roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments