W Państwowym Muzeum na Majdanku będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Początek wydarzeń o godzinie 11.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypada 27 stycznia. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 1 listopada 2005 roku i ma na celu uczczenie pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, zamordowanych w czasie II wojny światowej. Dzień 27 stycznia nawiązuje do rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku.

Już 26 stycznia o godzinie 11 w Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku odbędzie się spotkanie pt.„…nie zdążyłam być dzieckiem”, na którym poznamy życie Haliny Birenbaum. Uczestnikom, zostaną przybliżone losy jednej z byłych więźniarek Majdanka, Haliny Birenbaum, od jej dzieciństwa po czasy współczesne. Zobaczymy prezentację multimedialną zawierającą wspomnienia bohaterki oraz jej wiersze, które wzbogacone zostaną o relację wideo.

Natomiast w poniedziałek (27 stycznia) o godzinie 12 przy Pomniku Mauzoleum wysłuchamy wprowadzenia historycznego pracownika działu naukowego Państwowego Muzeum na Majdanku. Następnie zostanie oddany hołd pomordowanym poprzez złożenie wieńców oraz zapalenie zniczy.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments