Mieszkanka Lublina stworzyła grupę pomocy dla osób objętych kwarantanną

0
1419

Widzialna ręka Lublin – to tytuł facebookowej grupy, która powstała, by mieszkańcy Lublina mogli zadeklarować swoją pomoc w postaci zakupów czy wyjścia z psem osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji i zostały objęte kwarantanną domową, konieczną przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem.

– Założenie tej grupy jest wynikiem inspiracji ogólnopolską grupą ,,Widzialna Ręka”. Powstała po to, aby wesprzeć osoby, które muszą zostać w domu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Po pomoc mogą się zwrócić również osoby, które z różnych powodów nie mogą wyjść z domu – tłumaczy Gosia Marghe, pomysłodawczyni lubelskiej akcji.

Wszystko działa w bardzo prosty sposób. W postach na grupie można prosić o pomoc. – Tematy i oferty pomocy są przeróżne. Od wyprowadzenia psa, zrobienia zakupów poprzez drobne naprawy, wspólne obejrzenie filmu czy gry (online!) do rozmowy i wsparcia – wyjaśnia kobieta.

Grupa rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Powstała w piątek (13 marca), a dziś liczy już prawie 2000 członków. – Moim zdaniem potwierdza to, że w tej trudnej chwili potrzebujemy wsparcia, choćby online. Informacje w mediach są bardzo przytłaczające, krąży dużo plotek, dlatego uważam, że potrzebne jest miejsce spokojne, życzliwe, gdzie po prostu z troską podchodzimy do innych osób. Stąd motto grupy: ,,Witamy w świecie życzliwości i bezinteresownej pomocy!” – informuje Gosia Marghe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments